banner2

Altın kahini İslam Memiş uyardı: DÜŞÜŞ YAŞANACAK! O tarihte dolar da altında düşecek

Döviz ve altın rekor kırmaya devam ediyor. Altın kahini olarak da bilinen İslam Memiş yatırımcıları uyardı. Peki altın ve dolar da son durum ne? Yükseliş devam edecek mi?

Ekonomi 10.06.2023, 15:29 18.06.2023, 10:28
Abone ol
Altın kahini İslam Memiş uyardı: DÜŞÜŞ YAŞANACAK! O tarihte dolar da altında düşecek

Altındaki yükseliş Gram ve çeyrekte her geçen gün artarken Ons’ta sabit kaldı. Çeyrek altın bu sabah saatlerinde 2.402,00 TL seviyesinden işlem görüyor. Ons altın büyük zirveye adım adım 1.961,66 TL seviyesinden işlem görmeyi sürdürüyor.

"DÜŞÜŞ YAŞANACAK"

Para ve altın piyasaları uzmanı olan İslam Memiş, önümüzdeki dönemi işaret ederek “Düşüş yaşanacak” ifadesini kullandı. Sözlerine devam eden, Memiş, “Baskılanan bir kur vardı ve serbest bırakıldı” ifadesini kullandı.

O TARİHE DİKKAT ÇEKTİ

İslam Memiş'e göre Temmuz ayından itibaren döviz kurunda yükseliş eylemi sürecek. Ancak Haziran ayı sonuna kadar düşüşler meydana gelecek. “Sağlıklı yükselişlerde sağlıklı düşüşler yaşanmalıdır” diyen Memiş “Dolar 22 TL seviyesinin altına gerileyebilir” diyerek dikkat çekici bir durumda bulundu.

GRAM ALTIN BEKLENTİSİ

Yeni rekorlar bekliyorum” diyen Memiş, “Bu yıl 1.550 TL beklentimiz var. Seçim öncesi 1.516 TL görüldü. Bu yıl içinde yukarı yönlü bir kırılım sağlanabilir. Kurun önü açıldı. 1.600’lü rakamlar bizim için sürpriz olmamalıdır” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!