banner2

Altın fiyatlarından ibre tersine dönecek! Uzman isimden dikkat çeken yorum: Gram altın, çeyrek altın ne kadar olacak?

Ağustos ayı ile birlikte düşüş trendine giren gram altın fiyatları Merkez Bankası'nın faiz kararıyla beraber yönünü yukarı doğru çevirdi. Peki altın fiyatlarında son durum ne olacak? Gram altın, çeyrek altın, yarım altın da son durum ne? Altın yatırımcıları başta olmak üzere birçok vatandaş arama motoruna, "Altın fiyatları için alım fırsatı mı? Altın fiyatları yükselecek mi?" sorularını yöneltiyor.

Ekonomi 25.09.2023, 13:58
Abone ol
Altın fiyatlarından ibre tersine dönecek! Uzman isimden dikkat çeken yorum: Gram altın, çeyrek altın ne kadar olacak?

Son dönemde altın fiyatlarındaki dalgalanmalar, yatırımcılar arasında dikkat çeken bir konu haline gelmiştir. Altın, küresel piyasalarda yaşanan değişikliklere paralel olarak değerindeki dalgalanmalarla ön plana çıkıyor. Peki altın fiyatlarında son durum ne? Kur Korumalı Mevduat (KKM) hesaplarında asgari faiz zorunluluğunun getirilmesinden sonra altın fiyatlarında yön ne olur? Altın fiyatları için alım fırsatı mı? Altın fiyatları yükselecek mi? İşte tüm detaylar...

ALTIN FİYATLARI YÜKSELECEK Mİ?

"Altın fiyatlarında son durum ne? Altın fiyatları yükselecek mi, düşecek mi? Altın fiyatları için alım fırsatı mı? Altın fiyatları yükselecek mi?" sorularına yanıt arayan vatandaşlar son dakika güncel altın fiyatlarını yakından takip ediyor. Peki altın fiyatlarında son durum ne? Konuyla ilgili açıklama yapan Emtia Piyasaları Uzmanı Zafer Ergezen, "Yükselişlerde kar satışlarının olduğu düşüşlerde ise destek seviyelerinden alımların olduğu bir süreç bekliyorum" dedi.

GRAM ALTIN NE KADAR?

Geçen haftayı 1.680,29 TL seviyelerinde kapatan gram altın, 25 Eylül Pazartesi ilk iş günüyle birlikte ibresini yukarı doğru çevirdi. Gün ortası itibariyle gram altın 1.683,40 seviyelerinden işlem görüyor.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Haftanın son kapanışını 2.809,00 TL seviyesinde kapatan çeyrek altın, son olarak 25 Eylül itibarıyla 2.782,00 liradan alınıyor, 2.812,00 liradan satılıyor.

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR OLDU?

Önceki kapanışını 11.190,00 TL üzerinden yapan cumhuriyet altını 10.128,00 liradan alınıyor, 11.201,00 liradan satılıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!