banner2

Altın fiyatlarında tarihi fırsat! İslam Memiş'ten altın için kritik uyarı: Yıl sonunda kadar almayanlar...

Altın fiyatları, piyasalarda yaşanan dalgalanmalara bağlı olarak sürekli hareket halinde. Altın fiyatlarındaki dalgalanmalar şu aylarda aşağı yönde. Gram altın, kısa sürede büyük düşüş yaşadı ve uzmanlar altın fiyatlarına ilişkin yorumlarda bulunuyor. Ünlü Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altın fiyatlarına ilişkin sevindirici açıklamalarda bulundu. Memiş, gram altın için yıl sonunu işaret uyarılarda bulundu.

Ekonomi 30.09.2022, 22:01 30.09.2022, 23:06
Abone ol
Altın fiyatlarında tarihi fırsat! İslam Memiş'ten altın için kritik uyarı: Yıl sonunda kadar almayanlar...

Gram altın, piyasalardaki dalgalanmaya bağlı olarak yatırımcısının üzüyor. Ancak ekonomistler, altın fiyatlarının yıl sonuna doğru yükselişe geçeceğini bildiriyor. Gram altın fiyatlarına ilişkin Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş yatırımcıları sevindirecek açıklamalarda bulundu.

YIL SONUNA KADAR ALTIN FİYATLARI DALGALI

Altın fiyatlarında yaşanan dalgalanmaya ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, Altın fiyatlarında yaşanan dalgalanmanın yıl sonuna kadar süreceğini söyledi.

Memiş, döviz kurunda ve emtia fiyatlarında sert dalgalanmaların olduğunu paylaşarak, "Özellikle bu sert dalgalanmaların nedeninin döviz kurlarındaki Fed etkisi olduğu çok belirgin bir şekilde ortaya çıkıyor. Fed Başkanı ve Fed üyeleri ciddi açıklamalar yapmaya devam ediyor." dedi.

ALTININ ONSU 1615 İLA 1660 DOLAR ARASINDA

Memiş, “Belirsizlik ve risklerin arttığı dönemlerde de altının Ons fiyatı 1615 ila 1660 dolar arasında dalgalanıyor. İster istemez gram altında gün bazında günlük 20-30 lira gibi bir dalgalanmayla karşı karşıya kalıyoruz. Yıl sonuna kadar bu dalgalanmalar devam edebilir” dedi.

Gram altın fiyatlarına ilişkin Memiş, “Özellikle yatırımcılar ekran fiyatlarıyla serbest piyasalar arasındaki kur farkına mutlaka dikkat etmeli. Ekran fiyatıyla serbest piyasalarda Gram Altın/TL fiyatında 25-30 lira gibi bir fark var. Özellikle talepten oluşan bir farkı ifade etmek isterim” ifadesini kullandı.

DÜŞÜŞLER KALICI OLMAYACAK

Altın fiyatlarındaki düşüşlerin kalıcı olmayacağını söyleyen Memiş, 950 - 1000 lira aralığında olan gram altın fiyatının vatandaşlara alım fırsatı sunmaya devam ettiğini ifade etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!