Altın fiyatları 6 ay sonra bu rakamı görecek! Ünlü ekonomistten altın fiyatlarına ilişkin çarpıcı analiz

Altın fiyatlarına ilişkin analiz ve yorumlar, vatandaşları yakından ilgilendiriyor. Ünlü ekonomistler altın fiyatlarına ilişkin tarih ve ne kadar olacağı yönünde görüşler bildiriyor.

Ekonomi 23.06.2022, 01:39 23.06.2022, 03:26
Abone ol
Altın fiyatları 6 ay sonra bu rakamı görecek! Ünlü ekonomistten altın fiyatlarına ilişkin çarpıcı analiz

Ünlü ekonomist İslam Memiş, altın fiyatlarının ne kadar olacağına ilişkin tahminlerini ifade etti. Memiş ise FED'in altını baskılama politikasının etkisini göstermeye başlamasıyla doların yıl sonuna kadar büyük atak yapabileceği iddia etti.

İslam Memiş, 6 sonra altın fiyatlarının ne kadar olabileceği yönünde tahminde bulundu. Altın fiyatlarının kaç lira olacağı vatandaş ve yatırımcıların merak ettiği konulardan biri. İşte ekonomistler çapıcı altın fiyatları tahminleri ve altın fiyatlarını ne kadar olacağı yönündeki varsayımları…

FAİZ ARTIRIMI TÜM EMTİALARI ETKİLEDİ

FED’in faiz artırımı ve bilanço küçültme takvimini açıklaması, tüm emtialarda fiyat düşüşü neden oldu. Bu hareketlilikten altın fiyatları da etkilendi.

Ekonomistler, FED'in faiz oranlarını yükseltmesi ve tahvil getirilerinin artması ile doların artık beşinci haftasına giren yukarı yönlü seyri ile yatırımcının altına yönelik iştahının azaldığını ifade ediyor. Doların altın yönünde engel olduğunu ifade eden ekonomistler, Nisan ortasında düşüş trendine giren altın fiyatlarının ABD enflasyon oranıyla beraber yaşayabilecek hareketlilikle yukarı yönde trend yakalayabileceği bildirildi.

SON ALTI AY ALTIN FİYATLARINDA KRİTİK

Öte yandan “Jeopolitik risklerin ve sürekli enflasyonun aşağı yönlülüğü koruduğunu görüyoruz ve altının önümüzdeki altı ay içinde 1,900$/ons seviyesinden desteklenmesi gerekiyor” diyen ekonomistler altı ayın kritik olduğuna dikkat çekiyor. İslam Memiş ise FED'in altını baskılama politikasının etkisini göstermeye başladığını belirterek doların yıl sonuna kadar daha büyük atak hareketler göstereceğini ifade etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!