banner2

Altın borcu olanlar dikkat! İslam Memiş uyardı: Rüzgar tersine dönüyor

Altın piyasalarında son dönemde yaşanan gelişmeler, yatırımcıların büyük ilgisini çekiyor. Altın yatırımcıları başta olmak üzere birçok vatandaş arama motoruna, "Gram altın ne kadar olacak? Altın fiyatları yükselecek mi? Gram altın, çeyrek altın, yarım altın ne kadar olacak?" sorularını yöneltiyor.

Ekonomi 06.09.2023, 12:25 06.09.2023, 12:58
Abone ol
Altın borcu olanlar dikkat! İslam Memiş uyardı: Rüzgar tersine dönüyor

Merkez Bankası'nın faiz kararıyla düşüş trendine giren altın fiyatlarında son durum ne? Altın yatırımcıları başta olmak üzere birçok vatandaş arama motoruna, "Gram altın ne kadar olacak? Altın fiyatları yükselecek mi? Gram altın, çeyrek altın, yarım altın ne kadar olacak?" sorularını yöneltiyor. Konu hakkında açıklama yapan altın hakini İslam Memiş yatırımcıları uyardı.

"DÜŞÜŞ KALICI DEĞİL"

1700 lira altındaki gram altın seviyesinin kalıcı olmadığını söyleyen İslam Memiş, altın yatırımı yapmak isteynlerin söz konusu rakamları değerlendirmesi gerektiğini söyledi.

ALTIN NE KADAR OLACAK?

"Gram altını ekranlarda 1667 lira olarak görüyorsunuz." diyen Memiş, "Yüzde 1 olarak görüyorsunuz. Serbest piyasaya odaklanmak zorundayız.Gram altın fiyatı 1700-1710 lira aralığında şu an itibariyle, bugün biraz toparlandı. Ons altından destek gördü gram altın / TL fiyatı. Beklentim pozitif yönde devam ediyor." ifadelerini kullandı.

GRAM ALTIN FİYATLARI YÜKSELECEK Mİ?

Sözlerine devam eden Memiş, "Merkez Bankası'nın agresif faiz artırımından sonra kısa vadeli bir çekilme oldu. O videolarımda ifade ettim 1700 lira altındaki gram altın seviyesi kalıcı değil diye.Elinde TL bulunduran, döviz bulunduran, altın yatırımı yapmak isteyenlere buraların bir fırsat olduğunu ifade etmiştim. Gram altın / TL'de yön yukarı arkadaşlar." dedi.

DOLAR MI EURO MU?

Döviz kurlarına ilişkin de açıklamada bulunan İslam Memiş, "Elinde dolar bulunduran arkadaşlarımızı sık sık uyarmaya gayret gösterdim. Elinde dolar varsa pariteye giriş yapmak için uygun bir zemin oluştu. Şu an euro / dolar paritesi 1.0932 seviyesinde. 2 puanlık bir artış olduğunu gözlemliyoruz. Buradaki dengelenme çabasını gözlenmeye sürdüreceğim ama 1.10 seviyesinin altı benim için 'düşük' olmaya devam edecek." dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!