banner2

Altın almak isteyenler için süre daralıyor! Bu tarihte rekor kıracak! Uzmanlar kesinlikle bunu yapmayın diyerek uyardı

Altının dolar karşısında aynı şekilde yükselişi piyasaları hareketlendirdi. Bugün itibariyle 1240 TL olan gram altın Mayıs 1400 TL seviyelerine çıkması bekleniyor. Yatırımcılar altının yıl sonunda 2 bin TL’ye çıkacağını iddia etti. Altındaki asıl yükseliş Nisan ayında başlayacak. İşte altının akıbeti hakkında değerlendirmeler

Ekonomi 23.03.2023, 11:08
Abone ol
Altın almak isteyenler için süre daralıyor! Bu tarihte rekor kıracak! Uzmanlar kesinlikle bunu yapmayın diyerek uyardı

Dolar’ın Merkez Bankası tarafından sabitlendiği bugünler vatandaşlar ve yatırımcılar altına yönelmiş durumda. Uzmanlar gram altının mayıs ayı sonunda kadar 1400 TL olmasını bekliyor. Yıl sonunda ise bu tahminin 2 Bin TL ‘ye kadar yükselmesi iddia ediliyor.

“ALTIN ZORU SEVMEZ, HEMEN KIPIRDAR”

Edirne Kuyumcular Derneği Başkanı İsmail Kalkan, altının akıbeti hakkında şu ifadelere yer verdi.

"Normal bir seyir bu. Gram altında yükseliş veya altında yükseliş çok normal. Rutine bağlı olarak yükseliyor ve bu yükseliş devam edecek. Şu anda gram altın 1240 lira, 1400'e kadar yükselmesini bekliyoruz mayısın sonuna kadar. Dünyadaki gelişmelere de bağlı, bizim ülkemizle alakası yok. Altın, çok ürkek bir madendir. Zoru ve sıkıntıyı hiç sevmez, hemen etkilenir, kıpırdanır ve çıkar. Dünyadaki tek güvenilir emtiadır altın. 'Bakır, gümüş' derler ama hepsi hikaye, altın."

“ALTIN SERT ÇIKIŞ YAŞAYABİLİR”

Kuyumcu Rahmi Cömert ise şöyle konuştu:

"Altının gramı, şu an itibarıyla 1240 lira civarında alıcıyla buluşmaktadır. Altın, sert çıkışlar yaşayabilir. Hâlâ altın alım fırsatı yaratıyor diyebilirim. Seçim akabinde altının 1350-1400 lira olabileceğini, yıl sonunda 2 binleri göreceğini bütün ekonomist arkadaşlarımızdan dinliyoruz. Kapalı çarşının da aynı o yönde bize ifadeleri. Yani kesinlikle TL'de kalmayın. Altının güzel bir yatırım aracı olduğunu, uzun vadede de alıcısına para kazandıracağını söylüyorlar."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!