Yandex Metrica

Sitede Ara

Altın alırken 3 değil 5 kere düşünün! Altın yerine pirinç alıyor olabilirsiniz!

Altın alırken 3 değil 5 kere düşünün! Altın yerine pirinç alıyor olabilirsiniz!

Birikimlerini değerlendirmek isteyenlerin en çok yöneldiği ve 'Güvenli liman' olarak bilinen altın satışlarında sahtekarlıklar yapılmaya başlandı. Uzmanlar, internet üzerinden satışa sunulan 'Sahte' altınların sayısının oldukça çok olduğuna vurgu yaparak elinde gram altın bulunduran yatırımcıların kontrol etmelerini tavsiye etti.  

Ekonomi

06.06.2024, 09:56

Son günlerde altın alım-satımının revançta olduğunu gören dolandırıcılar, altının ve ambalajının sahtesini yaparak kuyumcuları bile şaşkına çevirdi. Bu sayede yüzbinlerce liralık vurgun yapan dolandırıcılar, vatandaşların 'yatırım' paralarına el koymuş durumda.

Kapalıçarşı kuyumcularından gelen açıklamalar gerçeği gözler önüne seriyor. Dolandırıcılar tarafından piyasaya yüksek miktarda sahte 'gram altın' sokulduğu belirtiliyor.

Temmuz'da kiraya en fazla ne kadar zam yapılacak? Temmuz'da kiraya en fazla ne kadar zam yapılacak? Haberi Görüntüle

GRAM ALTIN ALIRKEN DİKKAT: PİRİNÇ ALIYOR OLABİLİRSİNİZ

Birikimlerini 'güvenli liman' olarak nitelendiren altının gram türünden almak isteyen vatandaşlar, sahte altın tehlikesi ile karşı karşıya. Kuyumcular sahte gram altınlar sebebiyle büyük bir panik yaşarken dolandırıcılar gram altının satışa sunulduğu ambalajları kopyalamayı başardı.

Dolandırıcılar gram altınların içine pirinç madeni karıştırarak piyasada büyük çalkantı yarattı. Uzmanlar ise yurttaşların satın aldıkları gram altınları mutlaka kontrol ettirmeleri gerektiğini dile getirdi.

Tatil beldelerinde fiyatlar kontrolden çıktı! O ilanı gören gözlerine inanamadı: Dublör müşteri dönemi! Tatil beldelerinde fiyatlar kontrolden çıktı! O ilanı gören gözlerine inanamadı:... Haberi Görüntüle

İSTANBUL'DA ALTIN ALACAKLAR DİKKAT!

Bursa'da faaliyet gösteren 10 farklı kuyumcuya yaklaşık olarak 500 bin lira değerinde 'Sahte' gram altın satıldı. 128 saatlik güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis ekipleri, çete üyesi bir kişinin kimliğini tespit etmeyi başardı.

Gözaltın alınan şüpheli İstanbul'dan getirdiğini söylediği altınların sahte olduğunu ise bilmediğini savundu.

Habere Tepki Ver

2

0

0

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading