Almanya işçi alımı yapıyor! Almanya işçi alımı şartları ne, maaşları ne kadar, başvurular ne zaman yapılacak?

Almanya işçi alımı yapacağını duyurdu. Frankfurt, Berlin ve Hamburg'ta bulunan havalimanlarına personel alımı yapılacağı söylendi. Yurt dışında iş arayanlar Almanya işçi alımı araması yapmaya başladı. Peki Almanya işçi alımı şartları ne, maaşları ne kadar, başvurular ne zaman yapılacak?

Ekonomi 23.06.2022, 12:09 24.06.2022, 15:48
Abone ol
Almanya işçi alımı yapıyor! Almanya işçi alımı şartları ne, maaşları ne kadar, başvurular ne zaman yapılacak?

Almanya işçi alımı için başvuru yapmak isteyenler, başvuru şartları, nereden başvurulacağını, maaşlarını araştırmaya başladı. Frankfurt, Berlin ve Hamburg'ta bulunan havalimanlarında çalışması için 2 bin işçi alımı yapılacağı söylendi. Alman Havacılık Endüstrisi, Türkiye'den 2 bin kişiyi Almanya'daki havalimanlarına istihdam edeceğini açıkladı. Peki Almanya işçi alımı şartları ne, maaşları ne kadar, başvurular ne zaman yapılacak?

SENDİKA İŞÇİ ALIMI HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI

Almanya'da personel eksikliğinin giderilmesi için sendika açıklama yaptı. Özellikle havacılık sektöründe olmak üzere personel eksikliğine çözüm bulunması ve Temmuz ayında büyük firmaların uçuşlarının iptal olmaması için işçi alımları yapılması gerektiğinin altını çizen sendika, Almanya'daki havalimanlarında geçici olarak yaz döneminde işçi istihdamı için düğmeye basılacağını söyledi.

Almanya'da başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde pandemi sonrası yaşanan seyahat artışı, havaalanlarında ve hava yollarında yaz tatili öncesinde personel sıkıntısı yaşamaya başladı. Personel eksikliğinden dolayı haftalardır yaşanan sorunlar havacılık sektöründe gecikmeye hatta iptallere sebep olurken, bu durumun önüne geçmek için yeni tedbirler alınacağı söylendi.

Almanya'da Birleşik Hizmet Sendikası'na göre 3 şehirde olmak üzere (Frankfurt, Hamburg, Berlin) havaalanlarında özellikle güvenlik ve check-in hizmetleri ile diğer yer hizmetlerinde personel eksikliği yaşandığı ifade edildi.

YASAL ENGELLERİ KALDIRMAYI AMAÇLAYAN  BİR TEKLİF VERİLDİ

Alman Hava Taşımacılığı Ekonomisi Birliği tarafından, Federal Çalışma Bakanlığına yasal engelleri kaldırmak için bir teklif verildi. Verilen teklifte tüm yer hizmetlerinde 2.000 kişilik personel sıkıntısının yaşandığı ve bu kapsamda işçi alımının yapılması istendi.

ALMANYA İŞÇİ ALIMI MAAŞLARI NE KADAR?

Almanya işçi maaşları havalimanında çalışanlar için 6 bin euro olarak açıklandı.

ALMANYA İŞÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NE?

Alman Hava Taşımacılığı Ekonomisi Birliği (BDL) tarafından yapılacak işçi alımının şartları şöyle:

A2 seviyesinde Almanca - konuşma
Hava yolu birliği IATA'nın gerekliliklerini karşılayan sertifika
Tehlikeli madde eğitimleri
Alman güvenilirlik kontrollerinin gereksinimleri karşılaması

Başvuru şartları, maaş detaylarının tamamı, yapılacak resmi açıklama sonrasında haberimizde yer alacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!