banner2

Akbank'tan 'Çöktü' iddialarına ilişkin yeni açıklama

Akbank, dün başlayan ve bankanın ana bilgisayarındaki teknik sorundan kaynaklanan kesintilerin sürdüğünü duyurdu.

Ekonomi 07.07.2021, 09:58
Abone ol
Akbank'tan 'Çöktü' iddialarına ilişkin yeni açıklama

Akbank sistemlerindeki yavaşlama ve kesintiler üzerine 'siber saldırı' iddiaları gündeme geldi. Banka'dan yapılan açıklamada güvenlik problemi yaşanmadığı belirtilerek, "Kamuoyuna yansıyan haberler gerçeği yansıtmamaktadır" denildi.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Bankadan yapılan açıklamada, "6 Temmuz'da başlayan ve bankamız ana bilgisayarındaki teknik sorundan kaynaklanan kesintiler sürmektedir. Müşterilerimize hizmet verdiğimiz tüm kanallarımız bu sorundan etkilenmektedir. İlgili birimlerimiz ve teknoloji iş ortaklarımız çözüm için çalışmalarına devam etmektedir" ifadeleri kullanıldı.

SİBER SALDIRI İDDİASI

Durumun siber saldırıdan kaynaklandığına dair internet ve sosyal medyada yapılan paylaşımların gerçeği yansıtmadığının belirtildiği açıklamada, şunlar kaydedildi: "Bankamız ve müşterilerimizin bilgi ve kayıtlarına ilişkin herhangi bir güvenlik problemi bulunmamaktadır, sorunun giderilmesini takiben işlemlerimiz devam edecektir. Müşterilerimiz, bu süreçte yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için aldığımız önlemlere Akbank.com'dan ulaşılabilirler. Bu süre zarfında hizmetlerimizde yaşanan aksaklıklar için özür diliyoruz."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!