banner2

Akaryakıtta vatandaşın yüzünü güldürecek ucuz fiyat önerisi! İşte masadaki formüller

Akaryakıtta yaşanan zamlar sonrası sektör temsilcileri EPDK öncülüğünde bugün bir araya geliyor. Toplantıda akaryakıt bayilerinin, nakitle akaryakıt satışına daha ucuz tarife uygulanması, nakliye ücretlerinde düzenleme yapılması gibi bir dizi öneriyi gündeme taşıması bekleniyor.

Ekonomi 16.03.2022, 09:05 16.03.2022, 09:22
Abone ol
Akaryakıtta vatandaşın yüzünü güldürecek ucuz fiyat önerisi! İşte masadaki formüller

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte son dönemde artan fiyatların ardından akaryakıt sektörü çözüm arayışı için bugün bir araya gelecek.

SEKTÖRÜN ÖNCÜLERİ BUGÜN TOPLANACAK

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) öncülüğünde sektörün bileşenleri bugün toplanacak. Fiyat artışları sonrasında akaryakıt bayilerinin durumu ile ilgili değerlendirmeler yapılacak.

NAKİTLE AKARYAKITA DÜŞÜK FİYAT 

Bayilerden gelen talepler çerçevesinde örneğin nakit satışlara daha düşük fiyatlı tarife belirlenip belirlenemeyeceğine bakılacak. Nakliye ücretlerine düzenleme yapılması yönünde talep değerlendirilecek. Fiyat artışlarının satışlara etkisinin de değerlendirildiği bir zirve olacak.

TOPLANTIDAN ÇIKAN FİKİRLERLE YOL HARİTASI BELİRLENECEK

Toplantıdan çıkan fikirlerin, EPDK yönetiminin de gündemine gelmesi, kurul toplantısında çözüm önerilerinin değerlendirilmesi bekleniyor. EPDK’dan konuyla ilgili bir karar alınması halinde de akaryakıt satışında önümüzdeki döneme ait yol haritası belirlenmiş olacak. Rusya’nın Ukrayna’ya müdahalesiyle rekor oranlarda artan ham petrol fiyatlarının düşüşe geçmesinin de önümüzdeki döneme yönelik planlamalarda dikkate alınması bekleniyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!