Yandex Metrica

Sitede Ara

Akaryakıtta bir zam bir indirim! Araç sahiplerini bir kısmı sevinecek bir kısmı üzülecek!

Akaryakıtta bir zam bir indirim! Araç sahiplerini bir kısmı sevinecek bir kısmı üzülecek!

LPG kullananlar sevinecek, motorin kullananlar üzülecek! Sektör temsilcilerinden elde edilen bilgiye göre; akaryakıt fiyatlarında önemli değişiklikler meydana gelecek. 

Ekonomi

04.06.2024, 11:56

Brent petrol fiyatları ve döviz kurlarındaki değişiklikle birlikte akaryakıt fiyatlarında dalgalanmalar meydana geliyor. Akaryakıtta son gelişmelere göre, önemli bir değişim yaşanacak.

Merkez Bankası'ndan TL'yi destekleyecek adım: Kur korumalı mevduattan çıkışlar hız kazanacak Merkez Bankası'ndan TL'yi destekleyecek adım: Kur korumalı mevduattan çıkışlar hız... Haberi Görüntüle

LPG'YE İNDİRİM 

Otogaz (LPG) kullanıcılarına akaryakıtta indirim haberine sevinecek. 5 Haziran Çarşamba gününden itibaren geçerli olacak şekilde, LPG fiyatlarında 1 lira 8 kuruş indirim gelmesi öngörülüyor.

Trump vuruldu altın fiyatları alev aldı! Gram altın rekor üstüne rekor kırıyor Trump vuruldu altın fiyatları alev aldı! Gram altın rekor üstüne... Haberi Görüntüle

MOTORİNE ZAM

Motorin kullananlar ise zam haberine üzülecek.  4 Haziran'dan itibaren geçerli olmak üzere, motorin fiyatlarında 12 kuruşluk bir zam gelmesi öngörülüyor. 

HGS kullanıcıları için yeni düzenleme! İki yeni özellik artık E-Devlet'te HGS kullanıcıları için yeni düzenleme! İki yeni özellik artık E-Devlet'te Haberi Görüntüle

BENZİNE ZAM MI, İNDİRİM Mİ VAR? 

Benzin fiyatlarında herhangi bir değişiklik beklenmiyor. Bu, benzin kullananlar için fiyatlarında stabil bir seyir öngörüsüne işaret ediyor.

Güncel Akaryakıt Fiyatları

İstanbul'da motorin litre fiyatı 40.27 liradan satılıyor.

Benzinin litresi ortalama 41.38 liradan satılıyor.

Otogazın litresi ise 21.19 liradan satılıyor.

Hükümet emekliler için düğmeye bastı! Emeklilik yaşı ve prim gün sayılarında değişiklik yapılacak! Yeni formül masada! Hükümet emekliler için düğmeye bastı! Emeklilik yaşı ve prim gün... Haberi Görüntüle

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR? 

Türkiye'de benzin ve motorin fiyatları hesaplanırken, gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle KDV hariç rafineri satış fiyatı bulunuyor. Gümrüksüz Rafineri Fiyatı hesaplanırken ise, Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük dolar kuru takip edilerek, belli bir fiyat değişim farkında gümrüksüz rafineri tavan satış fiyatı elde ediliyor.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading