Yandex Metrica

Sitede Ara

Akaryakıtta bir zam bir indirim! Araç sahiplerini bir kısmı sevinecek bir kısmı üzülecek!

Akaryakıtta bir zam bir indirim! Araç sahiplerini bir kısmı sevinecek bir kısmı üzülecek!

LPG kullananlar sevinecek, motorin kullananlar üzülecek! Sektör temsilcilerinden elde edilen bilgiye göre; akaryakıt fiyatlarında önemli değişiklikler meydana gelecek. 

Ekonomi

04.06.2024, 11:56

Brent petrol fiyatları ve döviz kurlarındaki değişiklikle birlikte akaryakıt fiyatlarında dalgalanmalar meydana geliyor. Akaryakıtta son gelişmelere göre, önemli bir değişim yaşanacak.

Türkiye ile Çin arasında 1 milyar dolarlık yatırım anlaşması: 5 bin kişiye istihdam sağlanacak Türkiye ile Çin arasında 1 milyar dolarlık yatırım anlaşması: 5... Haberi Görüntüle

LPG'YE İNDİRİM 

Otogaz (LPG) kullanıcılarına akaryakıtta indirim haberine sevinecek. 5 Haziran Çarşamba gününden itibaren geçerli olacak şekilde, LPG fiyatlarında 1 lira 8 kuruş indirim gelmesi öngörülüyor.

Çılgın keşif! O bölgede dev petrol ve doğalgaz rezervi bulundu: Tam 3,2 milyar varil petrole eş değer Çılgın keşif! O bölgede dev petrol ve doğalgaz rezervi bulundu:... Haberi Görüntüle

MOTORİNE ZAM

Motorin kullananlar ise zam haberine üzülecek.  4 Haziran'dan itibaren geçerli olmak üzere, motorin fiyatlarında 12 kuruşluk bir zam gelmesi öngörülüyor. 

Dolara karşı baskı azaldı: Dolarda 7 TL'lik değişim olacak! İşte güncel fiyatlar Dolara karşı baskı azaldı: Dolarda 7 TL'lik değişim olacak! İşte... Haberi Görüntüle

BENZİNE ZAM MI, İNDİRİM Mİ VAR? 

Benzin fiyatlarında herhangi bir değişiklik beklenmiyor. Bu, benzin kullananlar için fiyatlarında stabil bir seyir öngörüsüne işaret ediyor.

Güncel Akaryakıt Fiyatları

İstanbul'da motorin litre fiyatı 40.27 liradan satılıyor.

Benzinin litresi ortalama 41.38 liradan satılıyor.

Otogazın litresi ise 21.19 liradan satılıyor.

Akaryakıtta tabelalar değişti! Araç sahipleri dikkat! Zamlar pompaya yansıdı... Akaryakıtta tabelalar değişti! Araç sahipleri dikkat! Zamlar pompaya yansıdı... Haberi Görüntüle

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR? 

Türkiye'de benzin ve motorin fiyatları hesaplanırken, gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle KDV hariç rafineri satış fiyatı bulunuyor. Gümrüksüz Rafineri Fiyatı hesaplanırken ise, Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük dolar kuru takip edilerek, belli bir fiyat değişim farkında gümrüksüz rafineri tavan satış fiyatı elde ediliyor.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading