banner2

Akaryakıta gelen zammın ardı arkası kesilmiyor! Dünya genelinde tavan yapacak! Akaryakıta dev zam yolda...

Artan petrol fiyatlarından dolayı benzin, motorin, LPG zamların ardı arkası kesilmiyor. Rusya akaryakıt fiyatlarını dengelemek için ihracatı bir süreliğine durdurma kararı aldı. Bu karar ile akaryakıt fiyatlarının dünya genelinde yeni bir tırmanışa geçmesi bekleniyor.

Ekonomi 23.09.2023, 11:36 23.09.2023, 11:54
Abone ol
Akaryakıta gelen zammın ardı arkası kesilmiyor! Dünya genelinde tavan yapacak! Akaryakıta dev zam yolda...

Rusya Devleti ülkesinde yaşanan ekonomik krizden etkilenen akaryakıt fiyatlarını düşürmek için yeni bir hamlede bulunacak. Rus hükümeti yaptığı açıklamaya göre; iç piyasadaki akaryakıt fiyatını dengelemek için dış ihracatını kısıtlama yoluna gitme kararı aldı. 

RUS HÜKÜMETİ DUYURDU

Benzin ve motorin ihracatına geçici kısıtlama getirildiği bilgisine yer verilen açıklamada, "Geçici kısıtlamalar akaryakıt piyasasında arza yardımcı olacak ve bu da tüketiciler için fiyatların düşmesine neden olacak" denildi. Rusya hükümetin aldığı karardan başka Türkiye olmak üzere bir çok ülke etkilenecek bu karar neticesinde fiyatlarda büyük artış yaşanması beklenmekte.  Otomobil sahipleri artan akaryakıt fiyatlarından şikayetçiyken son zamanda gelecek zamlarla birlikte durumun biraz daha zorlaşması bekleniyor

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!