Akaryakıt şirketlerinden araç sahiplerini yıkan karar! Benzin, motorin ve gaza rekor zam geliyor

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası Genel Başkanı İmran Okumuş, akaryakıt bayilerinin kar payının en az yüzde 15 olması gerektiğini ve enflasyon oranında bu kar oranının artırılması gerektiğini açıkladı.

Ekonomi 14.01.2022, 16:40
Akaryakıt şirketlerinden araç sahiplerini yıkan karar! Benzin, motorin ve gaza rekor zam geliyor

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası Genel Başkanı İmran Okumuş, akaryakıt bayilerinin kar payları ve bazı sorunlarını masaya yatırmak için yaptığı toplantı sonrasında yazılı açıklama yaptı. 

Akaryakıt bayilerinin petrol fiyatlarındaki artıştan olumsuz etkilendiği ifade edilen açıklamada, mevcut kar payının bayilere zarar ettirdiği kaydedildi. 

'KAR PAYI EN AZ YÜZDE 15 OLMALI'

Okumuş konuyla alakalı rapor hazırladıklarını ifade ederek, "Hazırladığımız raporlarla mevcut kar payıyla bayilerin zarar ettiklerini rakamlarla çok net olarak ortaya koyduk. Kar payının en az yüzde 15 seviyelerinde olması ve her yıl enflasyon oranında arttırılması talebimizi içeren raporumuzu hazırlayarak başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına, Hazine ve Maliye Bakanlığına, Ticaret Bakanlığına, TBMM Enerji Komisyonu Başkanlığına, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanlığına, siyasi partilerimizin Grup Başkanvekillerine, Milletvekillerine, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkan ve Başkan Yardımcılarına ilettik." ifadelerine yer verdi. 

'MEVCUT KAR PAYLARI ZARAR ETTİRİYOR'

Yetkili isimlerlerle görüştüklerini bildiren Okumuş, "Daha sonra hükümetimizin ve devlet bürokrasimizin en yetkili isimleriyle, kanun yapıcılarla karşılıklı görüşmelerde bulunduk. En son 11 Ocak'ta gerçekleştirdiğimiz görüşmelerde kendilerini ikna ettik ve bayilerin bugünkü kar paylarıyla zarar ettikleri konusunda bizimle fikir birliğine vardılar ve bu konuda bir çalışma başlatıldı." ifadelerine yer verdi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!