banner2

Akaryakıt fiyatlarında eski günlere dönüyoruz! Brent petrol dibi gördü

FED'in faiz kararları, arz endişesi ve Batılı ülkelerin yaptırım kararları ile rekorlara imza atan brent petrolde düşüş ivmesi başladı. Dün 92 dolara kadar yükselen brent petrol günü 90 dolarla kapatmıştı. Brent petrol güne 89 dolarla başladı.

Ekonomi 23.09.2022, 10:28
Abone ol
Akaryakıt fiyatlarında eski günlere dönüyoruz! Brent petrol dibi gördü

Brent petrolde düşüş dönemi başladı. Pandemi etkisiyle 20 dolara kadar düşen petrol talebin toparlanması ile rekor seviyelere çıkmış 100 dolar bandını aşmıştı. 

PANDEMİ DÖNEMİNDE 20 DOLARA KADAR DÜŞMÜŞTÜ 

Küresel çapta yaşanan petrol krizi ve arzın talebe yetişemesi fiyatları artırmış, Rusya ile Ukrayna arasında çıkan savaş sonucunda sevkiyatlar ve üretimin sekteye uğraması ile brent petrol yeni rekorlara imza atmıştı. 

OPEC ÜRETİM HEDEFLERİNE ULAŞAMAMIŞTI 

Diğer yandan Kuzey Afrika'daki üretim bölgelerindeki karışıklıklar ve OPEC'in üretim hedefine ulaşamaması brent petroldeki yükseliş ivmesini hızlandırmış ve sonuç olarak akaryakıtta yeni rekor fiyatlar görülmesine sebep olmuştu. 

DÜŞÜŞ İVMESİ BAŞLADI 

Son dönemde tekrar düşüş ivmesine giren brent petrol 90 dolar altını tekrar test etti. Dün 92 dolara kadar yükselen petrol fiyatı günü 90 dolarla kapatmıştı. Bugün 89,70 dolarla güne başlayan brent petrol düşüş ivmesini devam ettirirken 10.20 itibariyle 89,52 dolardan işlem görüyor. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!