banner2

Akaryakıt fiyatlarına zam mı geliyor indirim mi? Petrol fiyatlarında hareketlilik başladı! İşte güncel fiyatlar

Akaryakıt fiyatlarında son durumu merak eden araç sahipleri araştırma yapmaya devam ediyor. Brent petrolde yaşanan dalgalanmalar yüzünden akaryakıt fiyatları sürekli değişiyor. Benzin ve motorinin güncel fiyatlarını merak eden vatandaş, kurda değişen fiyatların akaryakıtı ne kadar etkilediğini araştırıyor. İşte detaylar...

Ekonomi 03.06.2023, 10:18
Abone ol
Akaryakıt fiyatlarına zam mı geliyor indirim mi? Petrol fiyatlarında hareketlilik başladı! İşte güncel fiyatlar

Brent petrol fiyatları ve döviz kurlarında yaşanan değişikliklerle birlikte güncel benzin ve motorin fiyatları merak konusu oldu. Akaryakıt fiyatları vatandaşın merak ettiği ve en çok araştırdığı konular arasında yerini aldı.

Güncel benzin ve motorin fiyatları, kamuoyu tarafından araştırılırken fiyatlar ne kadar oldu? Benzin litre fiyatı ve motorin litre fiyatı kaç TL’leri buldu, dizel yakıt için ne kadar ücret isteniyor? Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirler için akaryakıt güncel fiyatları ne?

GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

  • İstanbul Anadolu yakası için benzinin litresi 21,19 TL iken motorinin fiyatı 19,34 TL olarak açıklandı.
  • İstanbul Avrupa yakası için benzinin litresi 21,24 TL iken motorinin fiyatı 19,39 TL olarak açıklandı.
  • Ankara için benzinin litresi 21,60 TL iken motorinin fiyatı 19,75 TL olarak açıklandı.
  • İzmir için benzinin litresi 21,59 TL iken motorinin fiyatı 19,83 TL olarak açıklandı.

Açıklanan habere göre ülkemizde benzin ve motorin fiyatları hesaplanırken gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payı ekleniyor bunun üzerine KDV hariç fiyatı sunuluyor. Gümrüksüz rafineri fiyatı hesaplanırken ise Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük dolar kuru takip edilerek hesaplanıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!