Yandex Metrica

Sitede Ara

AK Parti'den nüfusu artıracak teklifler: Üç çocuğa asgari ücret kadar destek

AK Parti'den nüfusu artıracak teklifler: Üç çocuğa asgari ücret kadar destek

AK Parti hükümeti, ülkenin nüfusunu artırmak için düğmeye bastı. Üç ve daha fazla çocuklu ailelere asgari ücret kadar bakım desteği teklif edildi. En az iki çocuklu ebeveynler için de vergi indirimi de gündemde.

Ekonomi

10.07.2024, 17:20

Türkiye'de son yıllarda doğum oranları iyice düştü. Genç nüfus dünya ortalamalasının altına indi. Sıkıntılı gidişata çare olacak tedbirler geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan AK Parti MYK'sında gündeme geldi.

Yaklaşık 3 saat süren toplantıda AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, Türkiye’nin nüfus dinamikleri ve doğurganlık haritası üzerine bir sunum gerçekleştirdi.

4 milyon emekli için  karar haftası! En düşük aylık ne kadar olacak? İşte takip edilecek süreç... 4 milyon emekli için karar haftası! En düşük aylık ne... Haberi Görüntüle

TÜP BEBEK TEDAVİSİNDE YAŞ SINIRI YUKARI ÇEKİLMELİ

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, sunumda alınması gereken önlemleri ve tavsiyeleri şu şekilde sıraladı;

Tüp bebek tedavisinde devlet desteği için öngörülen yaş sınırı, 40’tan 45’e çekilmeli. ‘Anne dostu hastane’ gibi uygulamaların sayısı artmalı, devlet hastanelerinde doğum yapma cazip hâle getirilerek doğumun ekonomik ve psikolojik yükü düşürülmeli.

Moody's'den Türkiye yorumu: Yatırımcı akınının başlaması an meselesi Moody's'den Türkiye yorumu: Yatırımcı akınının başlaması an meselesi Haberi Görüntüle

3 ÇOCUĞA ASGARİ ÜCRET VERİLSİN

Doğum izinlerinden sonra annelere çocuklarının ilkokula başlamasına kadar kısmi süreli çalışma hakkı getirilmeli. 3 ve üstü çocuk sahibi olan ailelere kademeli olarak asgari ücret tutarında bakım desteği verilmeli. Yenidoğan çocuklar için iki yıl süreyle bez ve mama yardımı yapılmalı.

Tüp fiyatlarına dev ÖTV zammı: Aygaz İpragaz Milangaz tüp fiyatları ne kadar oldu? Tüp fiyatlarına dev ÖTV zammı: Aygaz İpragaz Milangaz tüp fiyatları... Haberi Görüntüle

VERGİ İNDİRİM DE GÜNDEMDE

İki ve daha fazla çocuğu olan ailelere araç ve konut alımının yanı sıra kademeli olarak vergi indirimleri ve avantajlar şeklinde paketler sunulmalı. Aile ve Gençlik Fonu uygulaması, kapsamı genişletilerek çocuk teşvikleri için de kullanılabilmeli. Doğum parası olarak verilen, 1’inci çocuğa 300 TL, 2’nci çocuğa 400 TL, 3 ve üzeri çocuğa 600 TL olan rakamlar değişmeli.

Habere Tepki Ver

2

0

0

0

0

0

0

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading