banner2

AK Parti'nin yetkili ismi asgari ücret müjdesini resmen verdi: AK Parti iktidarının en yüksek zammı olacak

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, 2022 asgari ücret zammının 19 yıllık AK Parti iktidarı dönemindeki en yüksek zam olacağını açıkladı. Özkan'ın açıklamaları milyonlarca vatandaş tarafından coşku ile karşılandı.

Ekonomi 09.11.2021, 12:50 09.11.2021, 13:22
Abone ol
AK Parti'nin yetkili ismi asgari ücret müjdesini resmen verdi: AK Parti iktidarının en yüksek zammı olacak

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, bir televizyon kanalının canlı yayınında 2022 asgari ücret tartışmaları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Özkan, 2022 asgari ücret zammının 19 yıllık AK Parti iktidarı dönemindeki en yüksek zam olacağını kaydetti. 

Cahit Özkan'ın konu ile ilgili açıklamaları şu şekilde:

"Bugüne kadar ortalama olarak enflasyon artışının yaklaşık yüzde 50 üzerinde asgari ücrette zamla bugüne kadar getirmişiz. 2002’den bugüne kadar asgari ücret ne kadar, enflasyon ne kadar bu dikkate alındığı zaman yıllık enflasyon ortalaması yüzde 10 ise yüzde 15 , yüzde 15 ise yüzde 22 buçuk-23 oranın biz zam yaparak getirmişiz.

cahit özkan

BÜTÜN VERİLER DEĞERLENDİRİLECEK

Biliyorsunuz asgari ücret komisyonu toplandığı zaman bu noktada bir taraftan bakanlık, sendikalar TÜİK’in verileri ve bütün emtia fiyatlarındaki değişiklik dikkate alınarak masaya yatırılıyor.

Bu noktada vatandaşın refahını artıracak, kur karşısında erozyonu ortadan kaldıracak bir rakam olacaktır.

Orada da görülecektir ki inanın belki de, 2002’den bugüne kadar AK Parti hükümetlerinin enflasyonun yüzde 50 üzerinde zam verdiğini az önce ifade ettim buradan elde edebileceğimiz sonuç şudur, inşallah 19 yıllık dönemde ortaya koymuş olduğumuz asgari ücret zammının en üst seviyede belirlendiği bir zam olacağını buradan ifade edebilirim. "

2022 ASGARİ ÜCRET 4 BİN TL Mİ OLACAK?

"Asgari ücret 4 bin lira olacak mı?" sorusuna Özkan, "Bu dediğiniz anlattıklarımızdan çıkabilecek sonuç, belki bu tarafları gösterebiliyor. Endişe etmeyin diyorum" şeklinde yanıtladı. Özkan'ın yanıtı 2022 asgari ücretin 4 bin tl olacağı beklentilerini artırdı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!