banner2

AK Parti'den son dakika EYT açıklaması! Tarih verildi

Son dakika haberleri.. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti'nin kendisinden önceki hükümetten devralınan bir sorunu daha çözdüklerini daha hatırlatarak EYT'de çalışmaların son aşamaya geldiğini açıkladı.

Ekonomi 01.12.2022, 21:27 01.12.2022, 22:15
Abone ol
AK Parti'den son dakika EYT açıklaması! Tarih verildi

Son dakika haberleri.. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Habertürk'te Mehmet Akif Ersoy'un sorularını yanıtladı. Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren asgari ücret ve EYT ile ilgili konuşan Ömer Çelik, "Herkesin mutlu olacağı bir rakam mutlaka yapılacak" dedi.

"DİNAMİK BİR SÜREÇ OLARAK İŞLİYOR"

Ömer Çelik, asgari ücret ve EYT konusunda şu ifadeleri kullandı:

"Herkesin mutlu olacağı bir rakam mutlaka yapılacaktır. Bu dinamik bir süreç olarak işliyor. Birkaç kere güncellendi. İhtiyaç duyulduğu anda vatandaşın karşı karşıya kaldığı tablonun yetersiz olduğu görüldüğü anda bu müdahale tekrar gerçekleşir. Kimsenin kuşkusu olmasın. Kabine'nin gündeminde olan bir konuda benim bağlayıcı bir şey söylemem siyaseten ve kurumsal olarak doğru olmaz. Hassasiyetin esası şu, vatandaşımızın bu gelişmeler karşısındaki kazanımlarını koruyacak, bunlar karşısında ezilmesini engelleyecek müdahalenin yapılacağı düzeyde ele alınıyor ve sıkı bir şekilde takip ediliyor.

"CUMHURBAŞKANIMIZ ÇÖZÜM İRADESİNİ ORTAYA KOYDU"

EYT'de çalışmalar son aşamaya geldi. Bütçeden sonra daha da somut bir şekilde ele alınacaktır. Son aşamaya geldiğini söyleyebiliriz artık. Bu yıllar içerisinde kilitlenmiş bir konu. Bizden önceki dönemden devraldığımız bir problem. EYT'li vatandaşlarımızın talepleri var, sıkıntıların giderilmesine yönük beklentileri var. Bütçe meselesi, özel sektör meselesi gibi çok dinamikli bir mesele. Cumhurbaşkanımız çözüm iradesini ortaya koydu. Son aşamaya geldiğini söyleyebilirim."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!