AK Parti'den son dakika asgari ücret kararı! Zam tarihi belli oldu

Milyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücrete zamla ilgili TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı, AK Partili Cevdet Yılmaz'dan yeni açıklama geldi.

Ekonomi 15.05.2022, 15:27 15.05.2022, 15:38
Abone ol
AK Parti'den son dakika asgari ücret kararı! Zam tarihi belli oldu

Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Partili Milletvekili Cevdet Yılmaz, milyonların merakla takip ettiği asgari ücrete ikinci zam konusunda umutlandıran ifadeler kullandı.

Tüketici Fiyat Endeksi nisanda aylık bazda yüzde 7,25, Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi yüzde 7,67 artış gösterdi. Yıllık enflasyon tüketici fiyatlarında yüzde 69,97, yurt içi üretici fiyatlarında yüzde 121,82 olarak kaydedildi. Bu gelişmelerin ardından asgari ücretli vatandaşlar da asgari ücrete ikinci bir zam yapılıp yapılmayacağını merak etmeye başladı.

"MÜDAHALEDEN KAÇINMAYIZ"

Daha önce AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ise geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada "Gelen verilere göre enflasyon altında bir durum ortaya çıktığını görürsek müdahaleden kaçınmayız" ifadelerini kullanarak heyecan yaratmıştı.

AK PARTİLİ İSİM CANLI YAYINDA AÇIKLADI

Bu sefer de TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı, AK Parti Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz'dan asgari ücrete ikinci zam tartışmalarıyla ilgili umutlandıran sözler geldi. Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Başkent Kulisi programına katılan Yılmaz, "Asgari ücretle ilgili değerlendirmenin ne zaman yapılacağını göreceğiz. Hükümetimiz başından beri hiçbir zaman ücretleri enflasyona ezdirmedi" ifadelerini kullandı.

"YIL ORTASINDA ZAM YAPILABİLİR"

Yılmaz'ın konuyla ilgili diğer açıklaması şu şekilde: "Bir süre daha enflasyon ile yaşayacağız. Ama hükümetimiz bu enflasyon ile mücadele ederken bir yandan da dar kesimlileri enflasyona ezdirmemeye çalışıyor. KDV indirimleri yapıldı, emekliye memura zamlar yapıldı. Şimdi yıl ortasında da zam yapılacağını duyuyoruz."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!