banner2

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan yeni destek! Başvuran kişilere 1200, 2500, 3000 TL verilecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sosyal Yardım ödemeleriyle vatandaşlara destekte bulunmaya devam ediyor. Bakanlık, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi olan herkese ihtiyaç durumuna göre nakdi destekte bulunuyor. Kişi başına düşen gelire bakılarak verilen ödemeler devlet tarafından bazen her ay düzenli olarak hesaplara yatıyor bazen tek sefer olabiliyor. Bakanlık ihtiyaç sahibi ailelilere yeni bir sosyal yardım duyurusu yaptı.

Ekonomi 25.01.2023, 23:08 25.01.2023, 23:26
Abone ol
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan yeni destek! Başvuran kişilere 1200, 2500, 3000 TL verilecek

Dar gelirli olan, maddi durumu yerinde olmayan, ihtiyaç sahibi olan herkese aile devlet tarafından yardımda bulunuluyor. Bakanlıktan yapılan  duyuruya göre yardıma muhtaç kişiler e-devlet üzerinden ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığı ile başvuru yaparak Bakanlığın sağladığı sosyal destek ödemelerinden faydalaanbilir. Aile Bakanlığı tarafından verilen destek ödemelerinden faydalanmak isteyenler başvuru formunu doldurduktan sonra 10 gün içinde ödemelerini alabilirler.

AYNI AİLEDEN TEK BİR KİŞİ BAŞVURU YAPABİLİR 

Bu destek programında hane içinde kişi başına düşen gelirin üst Asgari ücretin üçte birinden az olması gerekiyor. Başvuru işlemleri sırasında hane İçinden tek bir kişinin başvurusu dikkate alınıyor. Yani aynı aileden tek bir kişinin başvuru yapması yeterli oluyor. Başvuru değerlendirmeleri Yaklaşık 10 gün kadar sürüyor.

GELİR DÜZEYİ EN ÖNEMLİ NOKTA

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın sağladığı sosyal yardım ödemelerinde en önemli başvuru şartı hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması. Bu şarta uygun olanlara ihtiyaç durumlarına göre yardımda bulunuluyor. Bu yardımlardan bazıları düzenli olurken bazıları tek seferde olabiliyor. Mavi kart sahibi olmak, düzenli gelire sahip olmamakta aranan diğer şartlar arasında yer alıyor. Tabii ki engelli yardımı alacak kişilerin engelli sağlık raporunun da bulunması gerekiyor.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIYOR?

Aile Bakanlığı'nın sağladığı sosyal destek ödemeleri için başvuru işlemleri e-devlet üzerinden ya da Aile Bakanlığı'na bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları aracılığı ile yapılabilir.r. Başvuru yapmak için T.C kimlik numaranız ve şifrenizle e-devlet girişi yapmanız gerekiyor. Şahsi olarak başvuru yapmak isteyenler ise başvuru işlemlerini Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarından yapabilir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!