banner2

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı duyurdu! Destekler o tarihe kadar yatacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi İşbirliği Protokolü ile ilgili müjdeyi paylaştı. Protokolün 5 yıl daha uzatılacağını duyuran Bakan Göktaş, kadın kooperatiflerinin toplum içindeki statüsünü güçlendirmenin önemine vurgu yaptı.

Ekonomi 06.09.2023, 15:22 06.09.2023, 15:34
Abone ol
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı duyurdu! Destekler o tarihe kadar yatacak

Bakan Göktaş, güçlü kadının ailenin, toplumun ve ülkenin temeli olduğunu ve geleceğe güvenle bakabilmenin anahtarının bu güçte olduğunu ifade etti. Ayrıca, sağlıklı bir yetişkinliğin sağlıklı bir çocukluk dönemine dayandığını ve özgüvenli, güçlü bir anne figürünün çocuklar için en büyük güven kaynağı olduğunun altını çizdi.

ÇALIŞAN KADIN SAYISI ARTIRILACAK

Bakan Göktaş, aile içi güçlü kadınların yanı sıra aile dışındaki alanlarda da kadınların varlığının büyük bir değer taşıdığını vurgulayarak, "Kadınların bakış açısı ve hassasiyetleri, dokunduğu her yansır" ifadelerinde bulundu.

Ayrıca, Göktaş, kadınların toplumsal alanda daha fazla görünürlüğe sahip olmalarını, karar mekanizmalarında daha fazla yer almalarını ve ülkenin kalkınmasına her alanda katkıda bulunmalarını büyük bir önemle vurguladı. AK Parti iktidarı süresince kamuda ve özel sektörde çalışan kadın sayısının artırılmasının önemli bir gündem maddesi olduğunu da belirtti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!