banner2

Aile Destek Programı HAZİRAN AYI ödemeleri belli oldu! Temmuz'da bitecek destek paketi uzatıldı mı?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın, ihtiyaç sahiplerine yönelik yaptığı Aile Destek Programı ödemeleri henüz yatmadı. Destek ödemesinden yararlanan vatandaşlar, destek paketinin devam edip etmediği hakkında araştırma yapmaya başladı. Temmuz'da bitecek olan Aile Destek Programı uzatıldı mı, bitti mi? Haziran ayı ödemesi ne zaman yapılacak? İşte detaylar...

Ekonomi 05.06.2023, 12:24
Abone ol
Aile Destek Programı HAZİRAN AYI ödemeleri belli oldu! Temmuz'da bitecek destek paketi uzatıldı mı?

Aile Destek paketi hakkında araştırmalar hızlandı. 2023 Haziran ayı ödemeleri ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi. Ayrıca destek paketi ödemesinin ne zaman biteceği de merak konusu oldu.

Destek ödemesinin Haziran ayı ödeme tarihiyle ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Ödemelerin ayın 15'inden sonra hesaplara yatırılması bekleniyor. 

AİLE DESTEK PROGRAMI UZATILDI MI?

Aile destek programı, bakanlık tarafından yapılan açıklamalara göre temmuz ayına kadar devam edecek. Programın uzatılacağı yönünde herhangi bir bilgi bulunmuyor. 

DESTEK ÖDEMESİ SORGULAMA

Ödemelerin hesaplara yatırılıp yatırılmadığını vatandaşlar e-Devlet sistemi üzerinden görebiliyor. Bunun için e-Devlet sisteminden 'Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama' ekranından giriş yapılması gerekiyor. 

AİLE DESTEK PROGRAMINA BAŞVURU ŞARTLARI

Başvuran kişinin:

  • Türk vatandaşı olmaması,
  • Mavi kart sahibi olması,
  • Yerleşim adresinin yurt dışında olması,
  • 18 yaşından küçük olması,
  • Hanesinde memur, noter veya muhtar olarak çalışan veya yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan yahut özel sandıklar kapsamında olan kişi ya da kişilerin bulunması durumlarında başvurular değerlendirmeye alınmıyor. 

AİLE DESTEK ÖDEMESİ NE KADAR?

Hanede kişi başına düşen aylık gelir aralığına göre ödeme tutarları şu şekilde:

450 TL ve altı: 1250 TL
450 TL ve üzeri: 911,15 TL ve altı: 1100 TL
911,15 TL üzeri: 1372,30 TL ve altı: 950 TL
1372,30 TL üzeri: 2835,60 TL'den az: 850 TL

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!