Yandex Metrica

Aile Bakanlığı duyurdu: 18-55 yaş arası vatandaşlara 4.500 TL devlet desteği ödenecek!

Aile Bakanlığı duyurdu: 18-55 yaş arası vatandaşlara 4.500 TL devlet desteği ödenecek!

Sosyal devlet kapsamında vatandaşlarına destek ödemelerine devam eden Türkiye, 18 ile 55 yaş arasındaki vatandaşlarına 4.471 TL ödeyecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülen devlet politikası, hem iş arayan vatandaşlara hem de genel ihtiyaç sahiplerine rahat bir nefes aldırmaya hazırlanıyor.  

Ekonomi

13.06.2024, 14:33

İşe Yönlendirme Yardımı, özellikle iş arayan ve çalışabilecek durumda olan vatandaşlara yönelik tasarlanmış bir sosyal destek programı olarak bilinmekte. Bu program kapsamında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenen kriterlere uyan vatandaşlara iş bulma süresi boyunca nakdi destek ödemesi sağlanıyor. Bu destekten sadece 18 ile 55 yaş arası kişiler faydalanabilir.

En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Masada 2 farklı seçenek var En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Masada 2 farklı... Haberi Görüntüle

4.500 TL İŞE YÖNLENDİRME ÖDENEĞİ NEDİR 2024?

Programa dahil olan kişiler, Aile Bakanlığı tarafından önceden belirlenmiş kriterleri karşılayan kişiler arasından seçiliyor. Bu seçilen kişiler İŞKUR'a yönlendiriliyor, İŞKUR ise bu bilgiler doğrultusunda uygun iş pozisyonlarını belirleyerek iş arayanlarla işverenler arasında bir köprü görevi görüyor.

İŞKUR tarafından ayarlanan iş görüşmelerine katılan bireyler, görüşme sonucunda işe alınsalar da alınmasalar da maddi destekten faydalanabiliyorlar.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading