banner2

Ağustos'ta ihracat rekoru kırıldı: Bakan Bolat açıkladı: En yüksek değere ulaştık

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Ağustos ayı ihracat verilerini açıkladı. Bakan Bolat, "Ağustosta ihracatımız yüzde 1,6 artışla 21 milyar 619 milyon dolar seviyesine yükseldi. Böylelikle en yüksek ağustos ayı ihracat değerine ulaştık." dedi.

Ekonomi 04.09.2023, 08:48 04.09.2023, 09:27
Abone ol
Ağustos'ta ihracat rekoru kırıldı: Bakan Bolat açıkladı: En yüksek değere ulaştık

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Ağustos ayı ihracat rakamlarıyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Bolat, "Ağustos ayında ihracatımız %1,6 oranında artışla 21 milyar 619 milyon dolar seviyesine yükseldi. Böylelikle en yüksek Ağustos ayı ihracat değerine ulaştık." dedi.

REKOR KIRILDI

Ömer Bolat sosyal medyadan yaptığı  paylaşımda, "Yaşadığımız deprem felaketine ve küresel ekonomideki yavaşlamaya rağmen ihracatımız dayanıklı seyrini sürdürmektedir. Ağustos ayında ihracatımız %1,6 oranında artışla 21 milyar 619 milyon dolar seviyesine yükseldi. Böylelikle en yüksek Ağustos ayı ihracat değerine ulaştık. Ticaret Bakanlığı olarak önümüzdeki dönemde; ihracatımızın menzilini ve hacmini büyütme, ticaret diplomasimizi güçlendirme ve ülkemizi yatırımlarda cazibe merkezi yapma hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!