banner2

Abdullah Çiftçi ekonomide yapılacak müdahalenin tarihini verdi! Vatandaşa gün doğdu

Araştırmacı yazar kimliğiyle tanınan Abdullah Çiftçi, 2022 yılında dünyayı ve bu doğrultuda Türkiye'yi birakım olumsuzlukların beklediğini açıkladı. Çiftçi, döviz kuruna dışarıdan müdahale yapılabileceğini kaydetti.

Ekonomi 30.12.2021, 11:28
Abone ol
Abdullah Çiftçi ekonomide yapılacak müdahalenin tarihini verdi! Vatandaşa gün doğdu

Araştırmacı yazar Abdullah Çiftçi, 2022 yılında gerçekleşmesi mümkün olan birtakım olumsuzluklara dair uyarılar yaptı.

Abdullah Çiftçi, kişisel Youtube kanalında gerçekleştirdiği açıklamada, dünya genelinde ekonomik krizlerin baş göstereceğini söyledi.

İşte Çiftçi'nin o açıklamaları:

2022'de ekonomik kriz birçok ülkede baş gösterecek. FED faiz artırılacağını söylüyor. Bu da doların dalgalanmasına neden olacak. Türkiye faiz arttırmayacağı için yine üstümüze gelecekler. İktidar ile muhalefet arasındaki seçim mücadelesinde ekonomimiz büyük bir operasyon yiyecek. 'Biden, Erdoğan'ı devirmek lazım' diyor. Yani algı ile Türkiye'ye operasyon yapacaklar.

HAM MADDE FİYATLARI ARTABİLİR

Omicron vakası ile ham madde fiyatları yine artabilir. Bill Gates'in pandemiye yönelik açıklamaları var. Enerji fiyatları yükseliyor. Kapanmalar devam ediyor. Gıda noktasında yükselme var. Bizim problemimiz dünyadan biraz ayrışıyor. Bunları görerekten bireysel olarak hazırlıklı olmalıyız. Kur vadeli mevduat hamlesi rahatlatacak bu ülkeyi. Zaman kazandıracak. 2022'de baş gösterecek olan şeyler biz de önden başladı. Karaborsacılar, stokçuluk, gıda pahalılığı...

2022'DE TÜRKİYE, ENERJİ KONUSUNDA OLUMLU GELİŞMELER YAŞAYABİLİR

2022'de hep olumsuz değil olumlu şeyler de olacak. Mesela ülkemiz için enerji anlamında bir takım gelişmeler olabilir. 2045'e kadar yeryüzünde belli şeyler yaşanacak. Hazırlıklı olmamız lazım. Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimlerine yaklaşacağız.  Bu süreç iyi yönetilirse iyi atlatılabilir. Omicron turizm konusunda engel olmazsa Türkiye, turizm anlamında tarihi bir kazanç sağlayacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!