Yandex Metrica

Sitede Ara

ABD merkezli dev bankadan çarpıcı Türkiye tahmini: O tarihi işaret ederek...

ABD merkezli dev bankadan çarpıcı Türkiye tahmini: O tarihi işaret ederek...

ABD merkezli Goldman Sachs, Türk bankacılık sektörüyle ilgili yeni bir analiz hazırladı. Hazırlanan analizde dezenflasyon sürecine vurgu yapan kurum, Türk bakanlarının hedef fiyatlarını tekrardan güncelledi.

Ekonomi

31.05.2024, 09:38

Yabancı kurumlar teker teker dezenflasyonla ilgili beklentiler dolayısıyla Türk bankacılık sektörüne ilişkin hedef fiyatlarını güncelleyerek yayımlamaya devam ediyor.

HSBC tarafından yayımlanan analizin hemen ardından Goldman Sachs'da Türk bankacılık sektörüne ilişkin analizini paylaştı.

Mikhail Butkov, Ankita Sarna ve Ashwath P. T. tarafından hazırlanan raporda yüzde 50 politika faiziyle 2024'ün Türk bankaları için 'Geçiş yılı' olacağı beklentisine vurgu yapıldı.

O ilimizde tonlarca altın rezervi bulundu! Sondaj başlayacak çil çil altın yağacak O ilimizde tonlarca altın rezervi bulundu! Sondaj başlayacak çil çil... Haberi Görüntüle

DEZENFLASYON DÖNGÜSÜ

2025 yılında faiz indirim döngüsünün başlayacağını belirten Goldman Sachs, Türk bankaları için net faiz marjının yükseleceğine dikkat çekti. 2025 yılı için swap maliyetleri hariç net faiz marjının özel bankalar için bir önceki yıla kıyasla 130 baz puan artarak yüzde 6 seviyesine çıkacağını, kamu bankaları için ise bu marjın yıllık 50 baz puan artışla yüzde 3,6'ya çıkacağını ifade etti.

Bir önceki dezenflasyon döngüsünün başlangıcında hem özel sektör hem de kamu bankalarının değerlemelerinin yurt içi zirve seviyelerine ulaştığını tekrardan hatırlatan Goldman Sachs analistleri, özel sektör ve kamu bankalarının fiyat/kazanç oranına göre son 5 yıllık azami fiyat7kazanç oranına göre yaklaşık yüzde 18-16 iskontolu olduğunu vurguladı.

65 yaş aylığı, engelli ve evde bakım maaşı alanlara müjde: Bakanlık resmen duyurdu: Ödemeler hesaplara yatıyor 65 yaş aylığı, engelli ve evde bakım maaşı alanlara müjde:... Haberi Görüntüle

DEV BANKADAN YENİ HEDEF FİYATLAR!

Goldman Sachs, Akbank için 'Al' tavsiyesi verirken hedef fiyatını 72 liradan 86 liraya çıkardı.

İş Bankası tavsiyesini ise 'Nötr'den 'Al' seviyesine yükseltti. İş Bankası beklenti hedef fiyatını ise 14,8 liradan 20 liraya çıkardı.

Garanti BBVA için 'Nötr' tavsiyesini veren kurum hedef fiyatını da 91 liradan 111 liraya yükseltti.

Goldman Sachs analistleri iki kamu bankası olan Vakıfbank ve Halkbank için ise 'Sat' tavsiyesi verdiler.

Habere Tepki Ver

6

2

1

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading