banner2

94.900 TL'ye ev sahibi olun! Devletten evim olsun diyenlere müjde! 2+1 3+1 villa tipi müstakil evler satışa çıktı

Devlet destekli prefabrik evler için Eylül ayı kampanyaları açıklandı. Ev hayali kuran milyonlarca vatandaş arama motoruna, "En ucuz ev fiyatları ne kadar? Prefabrik evler kaç TL? En uygun prefabrik ev fiyatları ne kadar? sorularını yöneltiyor. Kampanyalı fiyatlarla ev yaptırmak isteyen milyonlarca vatandaşa tam 300 bin TL değerinde devlet desteği.

Ekonomi 05.09.2023, 16:19 05.09.2023, 16:37
Abone ol
94.900 TL'ye ev sahibi olun! Devletten evim olsun diyenlere müjde! 2+1 3+1 villa tipi müstakil evler satışa çıktı

6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinden sonra vatandaşların konut yapılarına yönelik fikirleri değişti. Yüksek binalardan çok müstakil evlere talep arttı. Bazı vatandaşlar ise villa tipi prefabrik evlere yöneldi. Devlet desteğinin de ön planda olduğu prefabrik evler ne kadar? Devlet prefabrik evlere ne kadar destek veriyor? İşte detaylar...

PREFABRİK EV DENİR?

Prefabrik evler, önceden üretilmiş ve fabrikalarda üretilen binalardır. Bu tür evler, genellikle beton, çelik veya ahşap gibi dayanıklı malzemelerden yapılmış panellerin bir araya getirilmesiyle oluşturulur. Prefabrikasyon süreci, evin tamamen inşa edilmeden önce fabrikada monte edilmesini içerir.

PREFABRİK EVLERİN AVANTAJLARI NELERDİR? 

Prefabrik evler, birçok avantaja sahiptir. İlk olarak, inşaat süreci daha hızlıdır çünkü binalar fabrikada önceden üretildiği için sahada sadece montaj gereklidir. Bu, maliyetleri düşürebilir ve projenin tamamlanma süresini kısaltabilir. Duvar, pencere gibi tüm parçaları fabrikada üretilen ve inşası için temel kazılması gerekmeyen yapı türüne prefabrik ev denir. Prefabrik evler bir ya da iki katlı olarak istenilen metrekare ve oda yerleşim planına göre hazırlanabilmektedir.

PREFABRİK EVLERE DEVLET DESTEĞİ Mİ VAR?

Oturulamayacak derecede eski, bakımsız ve sağlıksız evlerde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara evlerinin bakım-onarımı, betonarme ev yapım yardımı, prefabrik ev yapım yardımı ve afet kapsamında ev eşyası alımı için ayni veya nakdi olarak yapılan yardımlardır. Devlet şartlara uygun vatandaşlara 300 bin TL değerinde destek imkanı sunuyor.

94 BİN TL'YE EV SAHİBİ OLUN

Destek desteğiyle beraber oldukça ilgi gören prefabrik ev fiyatlarına bir de Eylük kampanyası geldi. Prefabrik ev satışı yapan ilgili firmalar prefabrik ev için 394.900 TL fiyat verildiği görülüyor. Bu evin 2+1 villa konseptinde olduğu görülüyor. İlanda görülen prefabrik evi yaptırmak isteyenler 300.000 TL de devlet desteği almaları halinde sadece 94.900 TL ödeme yapmaları yetiyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!