banner2

9 Haziran Cuma motorin fiyatları: İstanbul, Ankara, İzmir motorin fiyatı ne kadar oldu?

İstanbul, Ankara, İzmir benzin fiyatı ne kadar? Motorin litre kaç TL? Motorine zammı geldi? Otomobil sürücüleri motorin fiyatlarını araştırıyor. Brent petrol fiyatlarının ana etken olduğu akaryakıt fiyatları günlük olarak değişebiliyor. İşte güncel motorin fiyatları…

Ekonomi 09.06.2023, 10:05 11.06.2023, 10:19
Abone ol
9 Haziran Cuma motorin fiyatları: İstanbul, Ankara, İzmir motorin fiyatı ne kadar oldu?

Otomobil sahiplerinin ana gündemi günlük olarak değişen akaryakıt fiyatları. Brent petrol ve döviz kuruna bağlı olarak değişim gösteren akaryakıt fiyatları günlük olarak araştırılıyor. 9 Haziran Cuma motorin fiyatları: İstanbul, Ankara, İzmir motorin fiyatı ne kadar oldu?

9 HAZİRAN GÜNCEL MOTORİN FİYATLARI

Motorin fiyatları anlık olarak değişim gösterirken işte güncel benzin fiyatları;

İstanbul'da motorin  22,12 TL'ye satılıyor.

Ankara'da motorin, 22,48 TL'ye satılıyor.

İzmir'de motorin, 22,56 TL'ye satılıyor.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL BELİRLENİR?

Petrol Piyasası Kanunu ile 1 Ocak 2005'te serbest fiyatlandırma sistemine geçildi. Yakıtın rafineriye geldiği fiyat (petrol ithal eden bir ülke konumunda olduğumuz için) Akdeniz – İtalyan piyasasında yayınlanan CIF Akdeniz tarafından o günlük döviz kuruna bağlı olarak belirlenir.

Rafineriden çıkan yakıt, akaryakıt markası tarafından alınır. Marka bu kapsamda hem kendi marjını hem de lojistik maliyetini ekleyerek yeni fiyat oluşturur. Bölgeden bölgeye akaryakıt fiyatlarının değişmesi bu aşamadaki lojistik farklılıklarından kaynaklanmaktadır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!