banner2

84 milyon vatandaşı ilgilendiriyor! Hesaplarınıza para yatmış olabilir! e-Devlet'ten sorgulama yapın

Türkiye’de sosyal ödemeler kapsamında hak sahiplerine PTT Kart aracılığı ile yardım yapılarak destek veriliyor. PTT Kart sahipleri, tıpkı kredi kartı kullanır gibi kartı kullanabilmektedir. Ön yüklemeli PTT Kart’ların kullanımında herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. Marketlerde, eczanelerde ya da diğer kartın geçtiği ödeme noktalarında PTT Kart kullanılmaktadır. Ancak bakiye sorgulama noktasında PTT Kart sahipleri sorun yaşayabiliyor.

Ekonomi 13.03.2023, 22:15
Abone ol
84 milyon vatandaşı ilgilendiriyor! Hesaplarınıza para yatmış olabilir! e-Devlet'ten sorgulama yapın

PTT tarafından sosyal yardım ödemelerinde ön yüklemeli PTT Kart kullanılmaktadır. PTT Kart işlemlerinde bazı vatandaşlar zorlanabiliyor. Peki, ön yüklemeli PTT Kart bakiye sorgulama işlemi  nasıl yapılır? Detaylar haberimizde...

ÖN YÜKLEMELİ PTT KART BAKİYE SORGULAMA İŞLEMLERİ 

Ön yüklemeli PTT Kart bakiye sorgulama işlemlerinde online, mobil ya da telefon ile işlem yapılabilmektedir. Bu bakımdan vatandaşların bakiye durumunu öğrenebilmek adına istediği seçeneklerden birsini seçebilmektedir. PTT tarafından yapılan ödemeleri kontrol etmek isteyenlerin ise e-devlet üzerindeki PTT Üzerinden Yapılan Kurum Ödemeleri Sorgulama ve Hesaba Aktarma hizmetinden yararlanması yeterli olmaktadır.

PTT KART BAKİYE ONLINE SORGULAMA 

PTT Kart bakiye sorgulama online olarak PTT’nin resmi hesabı üzerinden yapılabilmektedir.  Online olarak sorgulama işlemlerinde bireysel kısımdan T.C. Kimlik numarası ve şifre ile giriş yapabilmektedir.

SORGULAMA YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PTT KART MESAJLA BAKİYE SORGULAMA 

PTT Kart bakiye sorgulama mesajla yapılamamaktadır. Bu nedenle mesaj ile sorgulama yapılabilmesi, kartta ne kadar bakiye kaldığının görüntülenmesi mümkün değildir. Ancak telefon ile sorgulama yapmak isteyenlerin arama yapması gerekmektedir.

PTT KART BAKİYE MOBİL SORGULAMA

PTT Kart bakiye sorgulama mobil olarak sorgulanabilmesi adına 444 1 788 numaralı telefon aranmalıdır. Telefon üzerinden ilgili tuşlamalar yapılarak bakiye öğrenilebilmektedir. İlgili hat, kişilerin PTT Kart ile yapacağı diğer tüm işlemlerde de destek sağlamaktadır. Görme engelli ya da konuşma engeli bulunan vatandaşların 0850 222 1 788 numaralı telefondan destek sağlaması gerekmektedir.  

ÖN YÜKLEMELİ PTT KART NEDİR? 

PTT tarafından yapılan açıklamada PTT Kart nedir sorusu şu şekilde sorgulanmaktadır; “Kuruluşumuz aracılığı ile sosyal yardım ödemesi alan hak sahiplerinin adına tanımlanan ön yüklemeli Pttkart'lardır. Ön yüklemeli Pttkartlar ile hak sahipleri yardım ödemelerini, sıra beklemeden Pttmatik'lerin yanı sıra tüm banka ATM cihazlarında nakit alabilmekte ve yurtiçi-yurtdışı alışveriş işlemlerinde kullanabilmektedirler.”

Ön yüklemeli PTT Kart, Türkiye’de binlerce kişiye verilmektedir. Sosyal devlet anlayışı kapsamında maddi imkanı bulunmayan vatandaşlar,  yapılan incelemeler sonucunda belirlenmektedir. Bu sayede Ön yüklemeli PTT Kart verilerek ihtiyaçların karşılanması sağlanmaktadır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!