banner2

7500 TL'lik emekli zammının ardından gözler asgari ücrette! İşçi + işveren + hükümet bir araya geliyor! Seçim öncesi bu rakama yükselecek

Emekli maaşına gelen %30’luk artışın ardından vatandaşlar asgari ücrete ne zaman zam yapılacağını merak etmeye başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aralık ayında 'Beklenmedik gelişmeler olursa değerlendiririz' demişti. Ülkemizde artan enflasyon sonrası asgari ücretin ne zaman artacağıda merak konusu oldu. Edinilen bilgilere göre asgari ücretin 10 Bin TL üzerine çıkacağı iddia ediliyor.

Ekonomi 26.03.2023, 17:31
Abone ol
7500 TL'lik emekli zammının ardından gözler asgari ücrette! İşçi + işveren + hükümet bir araya geliyor! Seçim öncesi bu rakama yükselecek

En düşük emekli maaşının 7 bin 500 TL olmasının ardından asgari ücrete ne zaman zam geleceği merak edilmeye başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Aralık ayında asgari ücreti açıklarken Mayıs ayını işaret ederek 'Beklenmedik gelişmeler olursa değerlendiririz' ifadesinde bulunmuştu. Asgari ücrete ara zammında ne zaman olacağı araştırılıyor.

ASGARİ ÜCRET İÇİN KONUŞULAN RAKAM

En düşük emekli maaşının 5 bin 500 TL’den 7 bin 500TL’ye yükselmesinin arından gözler asgari ücrete çevrildi. Edinilen bilgilere göre asgari ücretin 10 bin TL üzerine çıkacağı belirtiliyor. Show Haber'in haberine göre en düşük emekli maaşı 5 bin 500 TL'idi. Yüzde 36,4 artışla 7 bin 500 TL'ye yükseltilmesi kararı alındı. En güçlü beklenti asgari ücretin seçim öncesinde 10 bin TL'ye çıkması yönünde. Ancak bazı tahminlere göre asgari ücrete de en düşük emekli maaşına yapılan zam oranı kadar artış yapılabilir. Bu da asgari ücretin 11 bin 500 olması anlamına geliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aralık ayında son asgari ücreti açıklarken Mayıs'ı işaret ederek 'Beklenmedik bir durumla karşılaşırsak asgari ücrette yeni bir düzenleme daha yapabiliriz' demişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!