Yandex Metrica

Sitede Ara

500 liralık banknot mu geliyor? Merkez Bankası'ndan yeni para sinyali

500 liralık banknot mu geliyor? Merkez Bankası'ndan yeni para sinyali

Türk Lirası'ndaki değer kaybından kaynaklı olarak yeni banknotların piyasa sürüleceği yönünde iddialar gündeme geliyordu. Bu iddialar gündemdeki yerini korurken Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan'dan banknotlar ile ilgili çarpıcı bir açıklama geldi.  

Ekonomi

05.06.2024, 15:14

Uzmanlar tarafından sık sık gündeme getirilen 500 TL ve 1000 TL banknotların piyasaya çıkarılacağı iddialarına Merkez Bankası tarafından yalanlama geliyordu. Bu sefer Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan'dan yeni banknotlarla alakalı çarpıcı açıklamalar geldi. 

Benzin, motorin ve LPG fiyatları değişti: Araç sahipleri dikkat! İşte 9 Temmuz 2024 akaryakıt fiyatları Benzin, motorin ve LPG fiyatları değişti: Araç sahipleri dikkat! İşte... Haberi Görüntüle

YENİ BANKNOT ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

Merkez Bankası Başkanı Karahan, ''Üst banknota ihtiyaç olup olmadığı teknik analizler sonucunda ortaya çıkıyor, bu konuda birimlerimiz çalışıyor, incelemelerimiz devam ediyor.'' ifadelerini kullanarak yeni 500 liralık banknotların piyasaya sürülebileceğine dair sinyaller verdi.

Karahan, ''Bir karar verildiğinde bu kamuoyuyla şeffaflık çerçevesinde paylaşılacaktır.'' ifadeleriyle cümlesini noktaladı.

Ev sahibi olmak isteyenlere müjde TOKİ'den geldi: O illerde konut başvurusu başladı Ev sahibi olmak isteyenlere müjde TOKİ'den geldi: O illerde konut... Haberi Görüntüle

1000 TL'LİK BANKNOT BİLE KAFİ DEĞİL!

Ekonomist Turhan Bozkurt sosyal medya hesabından MB Başkanı Karahan'ın açıklamasını değerlendirerek "Sokaktan ne kadar kopuk olduklarını itiraf etmiş. Ben bir fotoğraf karesi ile yardımcı olayım. Değil 500'lük, 1.000'lik banknot dahi kâfi değil." ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

1

1

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading