banner2

5 BİN LİRALIK BAYRAM HARÇLIĞI! Müjdeyi bakanlık verdi: Tc kimlik nosuna göre hesaplarda

Dar gelirli ve ihtiyaç sahipleri için birçok farklı alanda ödeme yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bayram öncesi yeni bir müjde duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, hak sahiplerine 5 bin TL bayram harçlığı verilecek. İşte detaylar...

Ekonomi 06.06.2023, 12:24
Abone ol
5 BİN LİRALIK BAYRAM HARÇLIĞI! Müjdeyi bakanlık verdi: Tc kimlik nosuna göre hesaplarda

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı birçok farklı kalemde destek ödemelerini sürdürmeye devam ediyor. Bakanlık, dar gelirli vatandaşların enflasyonla verdiği mücadelede önemli bir rol üstlenerek oldukça büyük katkılar sağlamak amacıyla yeni projeler ele alıyor.

Şimdi de 5 bin TL bayram harçlığı ödemesi yapılacağını duyurdu. Peki destek ödemesi nasıl alınır? Kimler bu ödemeyi alabilecek?

Aile Bakanlığı pandemi sonrasıda, daha fazla destek ödemesi yaparak bugüne kadar milyarlarca TL değerinde sosyal destek gerçekleştirdi. Hak sahiplerine her ay yapılan ödemelerin günü, yararlanacak olan kişinin T.C. Kimlik numarasının son rakamına göre belirleniyor.

BAYRAM HARÇLIĞI KİMLİK NUMARASININ SONUNA GÖRE ÖDENECEK

2023 Haziran ayı içerisinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından süren destek ödemelerine yönelik yeni duyurular geldi. Bu duyuruların içeriğinde, 2023 Haziran ayında başvuru yapacak olanlara nakit desteği verileceği ve bu ödemelerin 5 bin TL tutarında olacağı söyleniyor. 

Gerçekleştirilecek ödemeler, başvuru işlemi onaylanan kişilerin T.C. Kimlik numaralarının son rakamına göre belirlenerek hesaplara o günde yatırılacak.

BAŞVURULAR 1 TEMMUZ'A KADAR

Vatandaşları sevindiren yeni sosyal yardım paketinden yararlanmak isteyenlerin başvuruları 1 Temmuz tarihine kadar alınacak. Başvurusu onaylanan kişilerin, Temmuz ayında T.C. Kimlik numarasının son rakamına göre belirlenen gün içerisinde 5.000 TL tutarındaki destek ödemesi hesaplara yatırılacak.

KİMLER YARARLANABİLECEK?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bu ödeme için belirli koşullar belirlemiş olup ancak bu şartları sağlayan vatandaşların bu ödemeyi alabileceklerinin altını çizdi. Başvuru yapacak olanların ailedeki kişi başına düşen gelirin 2023 asgari ücretin 3'te 1'i düzeyinde olması gerekiyor. Bu şartı sağlayan dar gelirli aileler, bakanlıktan destek ödemesine yönelik başvuru işlemlerini yapabilecekler.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!