banner2

4A, 4B, 4C’lilere ek ücret ödemesi geliyor: 2400 liralık ödeme… Bir yıl boyunca PTT hesaplarına yatacak 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasını netleştirdi. 4A, 4B, 4C’li çalışan, emekli, tüm vatandaşlara maaşlara ek 2 bin 400 TL yatacak. İşte detaylar...

Ekonomi 26.05.2023, 09:52 26.05.2023, 09:52
Abone ol
4A, 4B, 4C’lilere ek ücret ödemesi geliyor: 2400 liralık ödeme… Bir yıl boyunca PTT hesaplarına yatacak 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklama kapsamında vatandaşlara ödemeler kesinleşti. Bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı; asgari ücretli ve emekli vatandaşları da kapsayan ödemelere dair detaylar geldi. 12 ay süreyle yatacak olan ödemeler de 2 bin 400 TL hanelere sağlanacak. Ödemeler kamu bankası Ziraat Katılım ve PTT üzerinden gerçekleşecek. 

AİLE BAKANLIĞINDAN ASGARİ ÜCRETLİ VE EMEKLİYE...

Bakanlık, vatandaşlara yapılacak ödemelerle ilgili yapılan bilgilendirmede henüz başvuruların başlamadığını belirtti. Ekonomik anlamda geçim sıkıntısı gelir seviyesi düşük olan asgari ücretli ve emeklileri de etkilerken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uygulamaya koyacağı formülle vatandaşlar rahat edecek. Başvurular, e-Devlet üzerinden aktifleştirilecek olan sistemden yapılacak. Bunun yanı sıra çocuklu aileler için ödemeler fazla olacak. 18 yaşını dolduran vatandaşların müracaat etmesiyle beraber belirlenen diğer şartlarında sağlanmasıyla vatandaşların hesaplarına aylık belirli miktarda nakit yatırılacak.

AİLE FONU OLUŞTURULACAK 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çalışmalarını başlattığı aile fonu ile birlikte 18 yaşını geçen herkese 200 TL ödeme yapılacak. 18 yaşını geçen çocuklar biriken nakitleri eğitim ve benzeri harcamaları için kullanabilecek. Vatandaşlık maaşı olarak da isimlendirilen yeni proje kapsamında haneler maddi anlamda rahat edecek. Ödemeler aylık olarak devlet tarafından vatandaşların hesabına geçecek. Çocuklar için doğum gerçekleşmesiyle adına ödeme devletten yatmaya başlayacak. Yıllık 2 bin 400 TL yapan ödemeler, 18’ine gelen çocuk için 43 bin 200 TL yapacak. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!