banner2

40 yaşındakilere erken emeklilik: 3600 prim şartı! O şart kaldırıldı: Artık erken emekli olabileceksiniz

40 yaşındakilere erken emeklilik fırsatı bugün gündem oldu. EYT sonrasında merakla beklenen düzenleme nihayet geldi. Erken emeklilikte yaş şartı öne çekildi, prim indirimi yapılmaya başlandı. Milyonlara 3600 günden erken emeklilik hakkı veriliyor.

Ekonomi 04.06.2023, 17:44 04.06.2023, 17:44
Abone ol
40 yaşındakilere erken emeklilik: 3600 prim şartı! O şart kaldırıldı: Artık erken emekli olabileceksiniz

SSK ve Bağ-Kur’lu çalışanlar erken emeklilik için son dakika gelişmeleri yakından takip ediyor.  40 yaşındakilere erken emeklilik fırsatı bugün gündem oldu. EYT sonrasında merakle beklenen düzenleme nihayet geldi. Erken emeklilikte yaş şartı öne çekildi, prim indirimi yapılmaya başlandı. Milyonlara 3600 günden erken emeklilik hakkı veriliyor.

ERKEN EMEKLİLİK SON DURUM

EYT sonrası yeni emeklilik reformu için çalışmalar başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan emeklilikte şartları sil baştan değiştirecek reformu Ak Parti’nin seçim beyannamesinde açıklamıştı. Bu reform ile artık 1 milyona yakın kişinin sorunu çözülecek ve hakları teslim edilecek.

Yeni kabinenin dün akşam açıklanması sonrasında yeni düzenleme için de ilk adımlar atılacak. Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Yeni Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan bu çalışmaları ortak yürütecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!