banner2

36 ay vadeli 500 bin lira nakit kredi başvurusu: Ziraat Bankası’ndan kredi başvuruları! 1 yıl ödemesiz krediden o kişiler faydalanabilecek

Artan ekonomik zorlukların ardından kamu bankaları vatandaşları desteklemeyi sürdürüyor. Ziraat Bankası bu destek kredileri ile vatandaşların rahat nefes almasını sağlıyor.

Ekonomi 25.05.2023, 22:11 25.05.2023, 23:44
Abone ol
36 ay vadeli 500 bin lira nakit kredi başvurusu: Ziraat Bankası’ndan kredi başvuruları! 1 yıl ödemesiz krediden o kişiler faydalanabilecek

Türkiye'nin en büyük kamu bankalarındna biri olan Ziraat Bankası’nın geçtiğimiz aylarda başlattığı faizsiz kredi, ilk 1 yıl ödemesiz, 36 ay vadeli nakit kredi desteği için rekor başvuru olmuştu. Bu krediden faydalanmak isteyen yüzbinlerce vatandaş bu imkanlarla verilen kredinin başvurularının devam edip etmediğini, kimlere verildiğini merak ediyor. Devlet destekli kredi kimler tarafından alınabilir sorusu merakla araştırılıyor. 

Kredi almanın bile zorlaştığı bir dönemde kamu bankaları vatandaşların ihtiyaçlarını gidermesi için çeşitli kredi paketleri duyuruyor. Bilindiği üzere son birkaç günden beri, Merkez Bankası’nın aldığı karar ile birçok özel banka kredi kullanma limitlerinde sınırlama getirdi. Kredi kartlarında nakit avanslar iptal edilirken esnek avans çekimlerinde ciddi bir sınırlama getirildi ve Merkez Bankası’nın dün bu kararı iptal etmesine rağmen birçok banka bu sınırlama uygulamasından vazgeçmedi. Bankalarda kredi çekemeyen vatandaşlar kamu bankalarına yöneldi. Özellikle Ziraat Bankası’nın 6 Şubat deprem sonrasında başlattığı faizsiz ve 36 ay vadeli nakit kredisinden yararlanmak için banka şubelerine akın etti. Çünkü Ziraat Bankası bu bağlamda 500.000 TL’ye kadar kredi veriyor ve bu kredi tamamen faizsiz olduğu gibi aynı zamanda ilk 1 yılı da geri ödemesiz. Yani toplamda faizsiz olarak 48 ay vadeli olmuş oluyor. Bu şartlarla sağlanan kredileri vatandaşların elini rahatlatacak. 

1 YIL ÖDEMESİ OLMAYAN KREDİ

Vatandaşların acil olan ihtiyaçlarını gidermesi için harekete geçen Ziraat Bankası’nın kredi başvurular devam ediyor. Bu bağlamda yapılan açıklamada ‘’ bireysel müşterilerimize 6 ay ödemesiz, 36 ay vadeye kadar; KOBİ müşterilerimize ve çiftçilerimize 1 yıl ödemesiz, 36 ay vadeye kadar kredi destek paketleri oluşturduk. Bu paketleri hızla devreye alıyoruz.Tüm kredi kartı müşterilerimize ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için faizsiz ve masrafsız 5.000 TL Nakit Avans tanımladık.’’ denildi.

Kimlerin bu krediden faydalanabileceği, ve diğer tüm detaylara ilişkin yapılan tüm resmi açıklamalar şöyle;

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!