banner2

31 Ocak Salı motorin fiyatları: İstanbul, Ankara, İzmir motorin fiyatı ne kadar? Motorin litre kaç TL?

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa motorin fiyatı ne kadar? Motorin litre kaç TL? Otomobil sürücüleri akaryakıt fiyatlarını araştırıyor. Brent petrol fiyatlarının ana etken olduğu akaryakıt fiyatları günlük olarak değişebiliyor. İşte güncel motorin fiyatları...

Ekonomi 31.01.2023, 10:33
Abone ol
31 Ocak Salı motorin fiyatları: İstanbul, Ankara, İzmir motorin fiyatı ne kadar? Motorin litre kaç TL?

Otomobil sahiplerinin ana gündemi günlük olarak değişen akaryakıt fiyatları. Brent petrol ve döviz kuruna bağlı olarak değişim gösteren akaryakıt fiyatları günlük olarak araştırılıyor. Peki İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa motorin fiyatı ne kadar? Benzin litre kaç TL?  

31 OCAK GÜNCEL MOTORİN FİYATLARI 

Benzin fiyatları anlık olarak değişim gösterirken en son 30 Ocak günü 60 kuruş indirim geldiği bildirildi. 

  • İstanbul'da motorin, 23.45 TL'ye satılıyor. 
  • Ankara'da motorin, 23.68 TL'ye satılıyor. 
  • İzmir'de motorin, 23.74 TL'ye satılıyor. 

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL BELİRLENİR? 

Petrol Piyasası Kanunu İLE 1 Ocak 2005'te serbest fiyatlandırma sistemine geçildi. Yakıtın rafineriye geldiği fiyat (petrol ithal eden bir ülke konumunda olduğumuz için) Akdeniz – İtalyan piyasasında yayınlanan CIF Akdeniz tarafından o günlük döviz kuruna bağlı olarak belirlenir. 

Rafineriden çıkan yakıt, akaryakıt markası tarafından alınır. Marka bu kapsamda hem kendi marjını hem de lojistik maliyetini ekleyerek yeni fiyat oluşturur. Bölgeden bölgeye akaryakıt fiyatlarının değişmesi bu aşamadaki lojistik farklılıklarından kaynaklanmaktadır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!