banner2

31 Mart'ta son bulacak! Araç sahiplerine kötü haber geldi

Karayolları Genel Müdürlüğü, 31 Mart tarihinde sona erecek olan Otomatik Geçiş Sistemi'nin (OGS) yerine Hızlı Geçiş Sistemi'nin (HGS) etiketini almak için araç sahiplerinin yapması gerekenleri duyurdu.

Ekonomi 16.03.2022, 15:32 16.03.2022, 17:40
Abone ol
31 Mart'ta son bulacak! Araç sahiplerine kötü haber geldi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı Karayolları Genel Müdürlüğü, 31 Mart tarihinde sona erecek OGS'nin yerine HGS etiketi almak için yapılması gerekenleri paylaştı.

Söz konusu paylaşımda yer verilen infografikte şunlar yer aldı:

“OGS cihazının alındığı bankaya 31 Mart’tan önce başvuru yapılacaktır. İptal edilen OGS’nin yerine HGS hesabı açılması gerekmektedir. Tüm geçişlerin ücretleri HGS hesabından tahsil edilecektir. OGS cihazının iptalinden önce yapılan ve henüz tahsil edilmeyen geçiş ücreti, kapatılacak OGS hesabındaki bakiyeden tahsil edilecektir. İşlemden sonra OGS hesabında halen para bulunuyor ise ilgilinin banka hesabında ya da kredi kartına iade edilecektir. OGS ile yapılan geçişlerin ücretlerinin karşılanmaması durumunda kullanılmak üzere güvence kapsamında alınmış tutarlar banka hesabında ya da kredi kartlarına iade edilecek. İade işlemleri, cihazın iptal tarihinden itibaren 30 gün içinde müşterilerin banka hesaplarına ya da kredi kartlarına yapılacaktır. OGS cihazını HGS etiketi ile değiştirenlerin işlem yapmalarına gerek bulunmayacaktır. 31 Mart’a kadar kapatılmış tüm OGS cihazları bu tarihten sonra iptal edilecektir.”


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!