banner2

3000 liralık bayram harçlığı! TC kimlik ile başvurana veriliyor: 10 gün başvuru süresi var

PTT'den dar gelirli vatandaşlara müjde geldi. T.C kimlik kartı ile başvuru yapanlara 3 bin TL bayram harçlığı verilecek. Bayram harçlığı onaylandı, 10 gün başvuru süresi var. İşte detaylar...

Ekonomi 05.06.2023, 10:07
Abone ol
3000 liralık bayram harçlığı! TC kimlik ile başvurana veriliyor: 10 gün başvuru süresi var

Kurban Bayramı öncesi dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar için devlet yardımları hız kesmeden devam ediyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlar başvuru şartı ile bayram harçlığı ödemesi alacak. PTT aracılığıyla yapılacak olan bayram harçlığı ödemesi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın onayı ile verilecek. Hane içindeki kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması halinde PTT yardım ödemesi için başvuru yapılabilecek.

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Hane içindeki kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması halinde başvurular; e-Devlet üzerinden veya Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı SYDV'ler aracılığı ile başvuru yapılabilir. Bayram harçlığı miktarı 2000 TL olacak. Ramazan Bayramı öncesinde de benzer bir yardım ödemesi yapılan Aile Bakanlığı, Kurban Bayramı öncesinde de vatandaşlara destek olmaya devam ediyor.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!