banner2

3000 liralık bayram harçlığı! TC kimlik ile başvurana veriliyor: 10 gün başvuru süresi var!

PTT'den dar gelirli vatandaşlara destek ödemesi yapılacağı haberi geldi. TC kimlik kartı ile başvuru yapana 3000 TL bayram harçlığı verilecek. İhtiyacı olan vatandaşlar vakit kaybetmeyin 10 gün başvuru süresi var.

Ekonomi 05.06.2023, 09:16 20.06.2023, 17:10
Abone ol
3000 liralık bayram harçlığı! TC kimlik ile başvurana veriliyor: 10 gün başvuru süresi var!

PTT 3000 TL bayram harçlığı için duyuru yaptı. T.C kimlik no sonuna göre bayram harçlığı için destek ödemesi yapılacak.  Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar başvuru şartı ile ödeme alabilecek. PTT üzerinden yapılacak olan bayram harçlığı ödemesi Aile Bakanlığı onayı ile verilecek.

E-DEVLET ÜZERİNDEN BAŞVAURU YAPILABİLİR 

Hane içindeki kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması halinde PTT yardım ödemesi için başvuru yapılabilecek. TC kimlik no ve şifre ile e-devlet girişi yaparak başvuru işlemlerinizi yapabilir Ya da doğrudan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı SYDV'ler aracılığı ile başvuru gerçekleştirebilirsiniz. PTT 3000 TL bayram harçlığı şartları ve detaylar haberimizde.

3 BİN TL BAYRAM HARÇLIĞI VERİLECEK 

PTT bugün önemli bir duyuru yaparak, T.C. kimlik numarasının son hanesi 0, 2, 4, 6 ve 8 olanlara bayram harçlığı ödemesi yapacak. Başvurular da başlamış durumda. Gelir düzeyinin her geçen gün zorlaştığı bir dönemde, birçok insan ev sahibi olmayı dahi hayal edemez hale gelmişti. Ancak, PTT'nin duyurusu umut ışığı oldu. Bu bayram harçlığı ödemesi büyük ilgi görmekte. Ancak, bu ödeme için hangi şartlar aranıyor? Kimlere 3000 TL'lik bayram harçlığı verilecek? Bayram harçlığıyla ilgili tüm detaylar şu şekilde.

ÖDEMELER PTT ÜZERİNDEN OLACAK 

PTT üzerinden verilecek bayram harçlığı, ihtiyaç sahibi ve dar gelirli vatandaşlara nakit yardımı sağlamayı amaçlıyor. Aile Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, başvuruda bulunan ve belirlenen şartları sağlayan vatandaşlara Kurban Bayramı öncesi bayram harçlığı verilecektir. Başvuru şartları da netleşti ve Aile Bakanlığı bugün yaptığı duyuruda, T.C. kimlik numarasının son hanesine göre başvuruların kabul edileceğini açıkladı.

ÖDEMELER KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ YAPILACAK 

Kurban Bayramı öncesi devlet yardımları devam ediyor ve dar gelirli, ihtiyaç sahibi vatandaşlara PTT üzerinden bayram harçlığı verilecektir. Aile Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre başvurular, T.C. kimlik numarasının son hanesine göre alınmaktadır. Bu yardımlar sayesinde vatandaşlar, bayram öncesi nakit ihtiyaçlarını karşılayabilecek ve bayram coşkusunu daha rahat bir şekilde yaşayabileceklerdir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!