banner2

30 Ocak Pazartesi Brent petrol ne kadar oldu? Brent petrol düştü mü? Brent petrol güncel fiyatlar

Brent petrolde yaşanan değişim akaryakıt fiyatlarını etkiliyor. Bu kapsamda sürücüler yaşanan fiyat değişimlerini araştırıyor. Peki 30 Ocak Cuma Brent petrol ne kadar oldu? Brent petrol düştü mü? Brent petrol güncel fiyatlar

Ekonomi 30.01.2023, 10:48 31.01.2023, 10:39
Abone ol
30 Ocak Pazartesi Brent petrol ne kadar oldu? Brent petrol düştü mü? Brent petrol güncel fiyatlar

Otomobil sahiplerini çok yakından ilgilendiren akaryakıt fiyatlarının belirlenmesinde ana etken olan brent petrol fiyatları günlük bazda değişiyor. Bu kapsamda sürücüler fiyat araştırması yapıyor. Peki 30 Ocak Cuma Brent petrol ne kadar oldu? Brent petrol düştü mü? Brent petrol güncel fiyatlar

30 OCAK BRENT PETROL FİYATI 

Cuma günü 88,95 dolara kadar yükselen Brent petrolün varil fiyatı, günü 86,40 dolar seviyesinde tamamladı. Brent petrolün varil fiyatı, bugün saat 09.38 itibarıyla kapanışa göre yüzde 0,39 azalarak 86,06 dolar oldu. Aynı dakikalarda Batı Teksas türü (WTI) ham petrolün varili 79,39 dolardan işlem gördü.

AB AMBARGOSU DEVREYE GİRECEK 

Rus rafine petrol ürünlerine yönelik AB ambargosu 5 Şubat'ta yürürlüğe girecek. Söz konusu yasağın üretimi olumsuz etkilemesi bekleniyor. Uzmanlar, ambargo başladığında fiyatların nasıl etkileneceğini temkinli şekilde bekliyor.

ÇİN ETKİSİ FİYATLARDA TOPARLANMA YARATACAK 

Öte yandan, dünyanın ikinci büyük petrol tüketici ülkesi Çin'de ise harcamaların ve seyahat yoğunluğunun COVID-19 öncesi seviyelere yaklaşması ve vakalarda yeni bir artış yaşanmamasıyla ekonomide toparlanma beklentisi artıyor.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!