banner2

30'lu yumurtanın market fiyatını gören almaktan vazgeçiyor! Rekor zam geldi...

Son zamanlarda en fazla zamlanan ürünlerden biri de yumurta oldu. 30’lu yumurta fiyatlarına rekor oranda zam geldi.

Ekonomi 20.03.2023, 20:08 20.03.2023, 20:53
Abone ol
30'lu yumurtanın market fiyatını gören almaktan vazgeçiyor! Rekor zam geldi...

En fazla zamlanan ürünlerden biri de yumurta oldu. Sofralardan eksik etmediğimiz yumurtaya gelen zamlar vatandaşın cebini zorluyor.

Kahvaltı sofralarından eksik etmediğimiz yumurta son aylarda en çok zamlanan ürünler arasında yer alıyor. Ramazan öncesinde yumurtaya yeniden zam geldi. İşte zamlı yumurta fiyatları…

2023 yılı ile beraber birçok farklı ürüne zam gelirken bu zamlardan yumurta da nasibini fazlasıyla aldı. Hemen hemen birçok besinin içerisinde bulunan yumurta 15'li ve 30'lu olarak market raflarında yerini alıyor. BİM, A101, ŞOK gibi marketlere giden vatandaşlar zamlı fiyatlarla karşılaştı.

ADET FİYATI 5 TL

Market raflarında 15'li ve 30'u seçenekleri ile müşterilere sunulan yumurta fiyatları zamlanırken adet fiyatı da 5 TL'ye kadar ulaştı. Yumurta fiyatlarıyle beraber tavuk ve yemlere gelen zamlar da vatandaşları zor durumda bıraktı. Yumurta ürünlerinde aranan özelliklerin artması fiyatları da yansıyor.

Son yıllarda moda haline gelen köy yumurtası ve gezen tavuk yumurtası gibi özelliklerin eklenmesi ile birlikte fiyatlar da el yakar hale geldi. Tavuk ürünlerine ve yemlere gelen zamların acısını tüketiciden çıkartan üreticiler yumurta fiyatlarına rekor oranda zam yapıyor.

70 TL'DEN BAŞLIYOR

Üreticilerin yanı sıra zincir marketlerde fırsatı kaçırmayın zam üstüne zam ekliyor. 10, 15, 20 ve 30'lu paketler olarak satışa sunulan yumurta fiyatlarına yapılan zamlarla beraber marketlerde en çok bulunan 30'u yumurtanın satış fiyatı 70 TL'den başlarken günlük kampanya yapılsa bile en düşük rakam 65 TL olarak fişlere yansıyor. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!