banner2

29 Ekim'de emekli ikramiyesi verilecek mi? Ekim'de emekli ikramiyesi var mı? 5 bin TL emekli ikramiyesi

Her yıl toplamda iki kez ödenen emekli ikramiyeleri, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı'nda emeklilerin hesaplarına yatırılıyor. Son dönemlerde sıkça tartışılan 100. Yıl Cumhuriyeti emekli ikramiyesi ise 29 Ekim tarihi için planlanmış durumda. Peki 29 Ekim'de emekli ikramiyesi verilecek mi? Ekim'de emekli ikramiyesi var mı?

Ekonomi 01.10.2023, 17:40 01.10.2023, 18:28
Abone ol
29 Ekim'de emekli ikramiyesi verilecek mi? Ekim'de emekli ikramiyesi var mı? 5 bin TL emekli ikramiyesi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı uzmanlarının, yılın üçüncü ikramiyesi konusunda çalışmalar yürüttüğü bildirildi. Bu yıl özel bir döneme denk geldiği için, Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü kutlamalarının bir parçası olarak bayramlarda verilen ikramiyelerin dışında, tek seferlik bir üçüncü ikramiye ödenmesi bekleniyor. Bu özel ikramiye, daha önce emekli ikramiyesi almayan vatandaşlar arasında merak konusu olmuş durumda. Daha önce emekli ikramiyesinden yararlananlar arasında dul, yetim, ölüm aylığı alanlar, şehit yakınları ve gaziler yer almaktadır. Peki 29 Ekim'de emekli ikramiyesi verilecek mi? Ekim'de emekli ikramiyesi var mı?

 

EKİM'DE EMEKLİ İKRAMİYESİ VAR MI?

Bakan Vedat Işıkhan, program öncesinde gazetecilerin Ekim ayında emeklilere yönelik bir müjde beklentisi hakkındaki sorusuna, "Çalışmalarımız halen devam ediyor." şeklinde cevapladı. Ardından bakan, program için salonun yolunu tuttu.

29 EKİM'DE EMEKLİ İKRAMİYESİ VERİLECEK Mİ?

Emeklilere seyyanen bir zam mı yapılacak, yoksa ikramiye mi verilecek? Bu konuda tüm olasılıklar masada. İlgili kurumlar, bu durumu istişare ediyor ve detaylı bir durum analizi yapılıyor.

Geçtiğimiz hafta AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler'den gelen açıklamada, bu konuda hızlı adımlar atılacağı belirtildi. Meclis gündemine bu konunun kısa sürede gelmesi bekleniyor. Abdullah Güler, ciddi bir çalışma yürütüldüğünü vurgulayarak, bu konunun Ekim ve Kasım aylarında Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde ele alınabileceğini ifade etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!