banner2

2023 astsubay, yedek subay maaşı ne kadar? Yedek astsubay maaşı, jandarma subay maaşı

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde Subaylar Kara, Deniz veya Hava Kuvvetleri’nde görev alırlar. Vatani görevlerini em iyi şekilde yerine getirmeye çalışan subaylar, asteğmenden başlayıp bütün rütabelere yükselebilirler. Bu yüzden subay maaşları görev aldıkları yere ve komutanlıklara göre maaşları da değişmektedir. Subay ve Yedek Subay Maaşı Ne Kadar? merak edilen detaylar..

Ekonomi 26.01.2023, 16:36 26.01.2023, 17:49
Abone ol
2023 astsubay, yedek subay maaşı ne kadar? Yedek astsubay maaşı, jandarma subay maaşı

Subay maaşları 2023 yılında gelen zamlarla artmıştır. TSK bünyesindeki komutanlıklara bağlı görev yapan subaylar asteğmenden başlayıp mareşal rütbesine kadar yükselebilmektedir. Subay maaşları kıdem, derece, görev yeri, eş durumu ve çocuk sayısı gibi durumlara göre kendi içlerinde de farklı ek ödemelere tabii olduğundan değişkenlik gösterebilir

Subay Maaşları 2023 

Askeri her personelde olduğu gibi subaylarda da maaş belirlemesi yapılırken kıdeme, rütbeye ve görev yerine bakılmaktadır. En düşük subay maaşları 2023 yılı itibariyle 16.623 TL olarak belirlenmiştir.

 Yedek Subay Maaşları 

Yedek subayların maaşları subay maaşları ile orantılıdır. 2023 yılı itibarıyla yedek subay maaşı 16 bin TL şeklindedir.  

Deniz Subay Maaşı 

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı birliklerde görev alan deniz subaylarının maaşları kıdem, derece, görev yeri, eş durumu ve çocuk sayısı gibi durumlara göre değişiklik gösterir. Ortalama bir deniz subayının 16 bin ile 18 bin TL aralığında maaş aldığı tahmin edilmektedir. 

Kara Subay Maaşı 

Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı birliklerde görev alan kara subaylarının maaşları kıdem, derece, görev yeri, eş durumu ve çocuk sayısı gibi durumlara göre değişiklik gösterir. Ortalama bir kara subayının 16 bin ile 18 bin TL aralığında maaş aldığı tahmin edilmektedir. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!