banner2

2023 asgari ücret ara zammı ne kadar, kaç TL olacak? Temmuzda asgari ücret net ve brüt ne kadar olacak, ne zaman açıklanacak?

Milyonlarca vatandaş tarafından asgari ücret ara zammı haberleri internetten ve televizyon kanallarından yakın takibe alınmış durumda. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asgari ücrete ek zam hakkında açıklama yaptı. Milyonlarca kişi tarafından 2023 asgari ücret ara zammı ne kadar, kaç TL olacak ve  Temmuzda asgari ücret net ve brüt ne kadar olacak, ne zaman açıklanacak gibi soruların yanıtları internette araştırılıyor. Bizde sizler için bu soruların cevaplarını ve daha fazlasını haberimizde derledik.

Ekonomi 11.05.2023, 11:08 11.05.2023, 11:08
Abone ol
2023 asgari ücret ara zammı ne kadar, kaç TL olacak? Temmuzda asgari ücret net ve brüt ne kadar olacak, ne zaman açıklanacak?

2023 asgari ücret ara zammı ne kadar, kaç TL olacak? Milyonlarca vatandaş tarafından asgari ücret ara zammı haberleri internetten ve televizyon kanallarından yakın takibe alınmış durumda. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asgari ücrete ek zam hakkında açıklama yaptı. Milyonlarca kişi tarafından 2023 asgari ücret ara zammı ne kadar, kaç TL olacak ve Temmuzda asgari ücret net ve brüt ne kadar olacak, ne zaman açıklanacak gibi soruların yanıtları internette araştırılıyor. İşte Cumuhurbaşkanı Erdoğan'ın asgari ücrete ara zam hakkında son dakika açıklması...

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde AK Parti seçim beyannamesi maddelerini kamuoyu ile paylaşmıştı

32 milyon çalışana kaliteli ve güvenceli çalışma alanı sağlayacanın sözünü veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücret zammında refah payı detayını son dakika olarak açıkladı. Böylelikle asgari ücrete ek zam tartışmalarına son verildi.

2023 ASGARİ ÜCRET ARA ZAMMI NE KADAR, KAÇ TL OLACAK? 

Temmuzda asgari ücret net ve brüt ne kadar olacak, ne zaman açıklanacak sorusu milyonlarca vatandaş tarafından internette sorgulatılıyor. Yılın başında yüzde 54,66 artışla net 8 bin 506 TL, brüt 10 bin 8 TL olan asgari ücrette ara zamda 6 aylık enflasyon belirleyici faktör olacak. Artışta yıllık enflasyon farkı, işverenin prim yükü gibi birçok unsur dikkate alınacak.

Asgari ücret zammında yüzde 20, 30, 40 üzerinden değerlendirmeler yapıldığı vakit aşağıda yer alan tutarlar yeni asgari ücret olacak;

Yüzde 20'lik bir artış durumunda brüt 12 bin 10 TL, net 10 bin 200 TL,

Yüzde 30'luk artış durumunda net 11 bin 50 TL, brüt 13 bin 10 TL,

Yüzde 40 artış durumunda da net 11 bin 908 TL, brüt 14 bin 11 TL olacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!