2022 Temmuz ayında emekli ve memura yüzde 40 zam geliyor! Emekli ve memur zamlı maaşları

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati yaptığı son açıklamada, memur ve emekli maaşlarında yüzde 40 artış yapılacağını ifade etti. Temmuz ayında yapılacak olan zamla beraber emekli ve memurlar rahat bir nefes alabilecekler.

Ekonomi 24.06.2022, 02:01
2022 Temmuz ayında emekli ve memura yüzde 40 zam geliyor! Emekli ve memur zamlı maaşları

Plan ve Bütçe Komisyonu'nda ek bütçe görüşmelerine katılan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "2022 Ocak ayında çalışanlarımızın aylıklarına yüzde 30.95 artış yapılmıştı. Temmuz ayında yapılacak artış Haziran enflasyon oranlarının açıklanmasıyla kesinleşecek olup, yaklaşık yüzde 40 oranında artış öngörmekteyiz. Bu kapsamda 2022 yılında memurlarımızın ayılıklarında kümülatif artış yaklaşık yüzde 83'e ulaşacaktır" diyerek müjdeli haberi verdi.

EMEKLİ VE MEMUR MAAŞ ZAMLARINA İLİŞKİN İYİ HABER

Nebati, Temmuz ayına ilişkin memur zamlarına yönelik olarak, "2022 Ocak ayında çalışanlarımızın aylıklarına yüzde 30.95 artış yapılmıştı. Temmuz ayında yapılacak artış Haziran enflasyon oranlarının açıklanmasıyla kesinleşecek olup, yaklaşık yüzde 40 oranında artış öngörmekteyiz. Bu kapsamda 2022 yılında memurlarımızın ayılıklarında kümülatif artış yaklaşık yüzde 83'e ulaşacaktır“ dedi.

MAAŞLARA YAKLAŞIK YÜZDE 4O ZAM ÖNGÖRMEKTEYİZ

“Temmuz ayında emeklilerimize yapılacak artış yaklaşık yüzde 40 oranında olacağını öngörmekteyiz” diyen Bakan Nebati, “2022 yılı memur emeklilerimizin aylıklarında kümülatif artış yüzde 83'e, SSK ve Bağ-Kur emeklilerimizin kümülatif artışı yüzde 76'ya ulaşacaktır. Emekli aylıklarının artışının etkisi 180 milyar lira civarındadır. Prim gelirlerindeki artış dikkate alınarak SGK'ya yapılacak transferlerin toplamı 154 milyar TL olarak teklif ediyoruz" ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!