banner2

2022 Asgari ücret ne kadar olacak? Beklenen müjde geliyor! Rekor zam

Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren Asgari Ücret konusunda siyasilerden peş peşe açıklamalar geliyor. Her yıl sonunda düzenlenen Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından belirlenen yeni yılda uygulanacak olan Asgari Ücret konusunda araştırmalar sıklaştı. Peki 2022 yılında Asgari Ücret ne kadar olacak?

Ekonomi 03.11.2021, 16:20
Abone ol
2022 Asgari ücret ne kadar olacak? Beklenen müjde geliyor! Rekor zam

Asgari Ücret konusunda araştırmalar hız kazandı. Kasım ayına girilmesi ile birlikte 2022 yılında uygulanacak olan Asgari ücretin ne kadar olacağı ne kadarlık bir zam yapılacağı merak konusu olmaya devam ediyor. Siyasilerden peş peşe açıklamalar gelirken gözler Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından Aralık ayında gerçekleştirilecek olan toplantılara çevrildi.

2022 ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLACAK?

2022 yılında uygulanacak olan Asgari Ücret Aralık ayı içerisinde gerçekleştirilecek olan Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantılarının ardından netlik kazanacak. İlk toplantının Aralık başında gerçekleştirilmesi bekleniyor. 2022 yılı içerisinde uygulanacak olan yeni asgari ücrete yapılacak olan zam oranı beklentilere göre % 35 ve % 40 arasında olması beklenirken son 45 yılın en yüksek zammının yapılması bekleniyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!