20 bin TL'lik kredinin faizi ne kadar? QNB Finansbank'tan kredi çekeceklere dev müjde

QNB Finansbank ihtiyaç kredisi faizlerinde indirim yapıldığını açıkladı. Peki, yeni faizler ne kadar oldu? 20 bin TL kredi çeken vatandaş ne kadar ödeyecek?

Ekonomi 13.01.2022, 13:12
20 bin TL'lik kredinin faizi ne kadar? QNB Finansbank'tan kredi çekeceklere dev müjde

Emlak365'in haberine göre QNB Finansbank ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında müşterilere uygun faiz oranlarında nakit desteği sağlıyor. Bu nakit desteğinin mali şartları ise dönemsel olarak değişen kredi politikalarına göre belirleniyor. 

QNB FİNANSBANK FAİZLERDE İNDİRİME GİTTİ

QNB Finansbank tarafından verilen ihtiyaç kredilerinin banjkacılık piyasasında farklı bir önemi bulunuyor. Uzun yıllar boyunca QNB Finansbank en düşük faizli ihtiyaç kredisini veren banka olmuştu. Bugünlerde özel bankalar arasında kredi faizlerindeki yükselişler neticesinde QNB Finansbank da kredi politikasını yeniden değerlendirdi. İhtiyaç kredisi faizleri kamu bankalarının üzerine çıkan QNB Finansbank buna karşın  en düşük faizli ihtiyaç kredisi veren özel banka olma özelliğini sürdürüyor. Bugüne kadar aylık yüzde  2,03 faizle ihtiyaç kredisi veren QNB Finansbank bu faiz oranını da aylık yüzde 1,99 seviyesine düşürdü.

36 AY VADE İLE SUNULUYOR

QNB Finanbank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müştreriler bazı kurallara uymak zorundalar. Öncelikle BDDK tarafından belirlenen vade sınırlamaları bunların başında gelince. Müşteriler 50 Bin TL'ye kadar olan ihtiyaç kredilerini en fazla 36 ay vadeli olarak kullanabiliyorlar. 50 Bin TL'nin üzerinde olan ihtiyaç kredileri ise azami 24 ay vadeli olabiliyor. Herhangi bir nedenden dolayı bu azami vade süreleri herhangi bir müşteriye karşı aşılamıyor.

3 AY ERTELEME İMKANI

QNB Finansbank ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında müşteriler çeşitli kolaylıklara da sahip olabiliyorlar. Bu kolaylıkların başında da 3 ay kredi taksit erteleme imkanı geliyor. QNB Finansbank müşterileri ihtiyaç kredisi kullanıp ilk 3 ay içerisinde de herhangi bir taksit ödemesi yapmayabiliyorlar. Bu ödemesiz geçen süre toplam vade süresinden düşülürken bu süreçte müşteriler bütçelerini kredi geri ödemeleri için hazırlayabiliyorlar.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!