Yandex Metrica

2 gün sonra belli olacak! Emekli ikramiyesi 17 bin TL'mi oluyor?

2 gün sonra belli olacak! Emekli ikramiyesi 17 bin TL'mi oluyor?

Milyonlarca emekli, Temmuz ayındaki zam konusuna odaklanırken, Kurban Bayramı'nda emeklilere yapılacak bir sürpriz olup olmayacağı merak ediliyor. CHP lideri Özgür Özel, iki gün içerisinde Erdoğan ile 17 bin TL'lik bir ikramiye konusunu görüşmek üzere bir araya gelecek.

Ekonomi

09.06.2024, 13:26

Milyonlarca emekli, bayram ikramiyesi için geri sayıma başladı. Ramazan Bayramı'nda 3 bin TL'ye yükseltilen ikramiyelerde, yüksek enflasyon ve alım gücünün düşmesiyle birlikte artış beklentisi arttı. CHP lideri Özgür Özel, 17 bin liralık teklifini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iletmek üzere hazırlanıyor.

Akaryakıt fiyatları sil baştan: İşte 15 Temmuz 2024 benzin, motorin ve LPG fiyatları Akaryakıt fiyatları sil baştan: İşte 15 Temmuz 2024 benzin, motorin... Haberi Görüntüle

PAZARTESİ BELLİ OLACAK

Kurban Bayramı için geri sayım devam ederken, ikramiye ödemelerinin tarihi de netleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından ikramiye ödeme takvimini 10-14 Haziran tarihleri arasında olacağını duyurdu. Alım gücü düşen emeklilerin ikramiyelere zam talepleri artarken, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in Erdoğan ile yapacağı görüşmede öne süreceği öneri merak konusu oldu.

Çinli otomobil devi BYD, Türkiye'de ilk 3'e oynayacak! Çinli otomobil devi BYD, Türkiye'de ilk 3'e oynayacak! Haberi Görüntüle

EMEKLİ İKRAMİYESİ 17 BİN TL'Mİ OLUYOR?

CHP lideri Özel, 11 Haziran'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yapacağı görüşmede 17 bin lira önerisini talep edecek.

Now TV'ye konuşan bir kişi 3 bin lira ile 3 kilo et alınamadığını öne sürmüştü. İkramiyelerin asgari ücret kadar olması gerektiğininde altını çizmişti.

Habere Tepki Ver

0

0

3

2

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading