banner2

1999 sonrası girişli olanlar erken emekli olacak: Şartları belli oldu: Eğer o prim günü sağlanırsa emekli olabileceksiniz 

EYT düzenlemesinin ardından eksik primi olanlara da emeklilik fırsatı geldi. 1999 sonrası sigorta girişi olanlar erken emekli olacak.

Ekonomi 27.05.2023, 16:50 14.06.2023, 00:56
Abone ol
1999 sonrası girişli olanlar erken emekli olacak: Şartları belli oldu: Eğer o prim günü sağlanırsa emekli olabileceksiniz 

1999 sonrası sigorta girişi olanlar da artık EYT kapsamına alınacağı açıklan Yapılacak olan yeni emeklilik düzenlemesi ile prim günü eksiği olan vatandaşlara erken emeklilik fırsatı verilecek. 1 yıl boyunca staj yapmış olan 1999 sonrası sigorta girişliler de staj sürelerini borçlanarak tamamlayacaklar ve bu şekilde emeklilik hayaline kavuşmuş olacaklar. 

ERKEN EMEKLİLİK FIRSATI 

SSK ve Bağ-Kur'lu vatandaşlara yönelik yapılacak aolan bu yeni düzenleme ile binlerce vatandaş emeklilik hayaline kavuşacak. Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan yapılan açıklamaya göre 1 yıl boyunca staj yapmış olan vatandaşlar da borçlanma yaparak emekli olabilecek. 

STAJ MAĞDURLARINA MÜJDE

1999 sonrası sigorta girişi olan vatandaşlar için yapılan bu duyuruda yeni emeklilik sisteminin detayları ortaya çıktı. Staj mağduru bir çok vatandaşı sevindirecek bu haber ile emekli olma şansı bulacak olan vatandaşlar düzenlemenin ne zaman yürürlüğe gireceğini merak ediyor.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!