banner2

18 YAŞ ÜSTÜNE 1000 LİRA BAYRAM HARÇLIĞI… Kurban bayramında herkesin cebi para ile dolacak! İşte kurban bayramı harçlık başvuru şartları ve ödeme tarihleri

Son zamanlarda uygulanan bir program, 18 yaş üstü öğrencilerin yüzünü güldürüyor. Öğrencilere Kurban Bayramı harçlığı olarak 1000 TL'nin hesaplarına yatırılmasıyla gençlere destek olunuyor. Bu destek, gençlerin bayram dönemindeki harcamalarını desteklemek ve bayram sevincini yaşamalarına katkı sağlamak amacıyla devlet tarafından hayata geçirildi.

Ekonomi 29.05.2023, 17:36 02.06.2023, 17:48
Abone ol
18 YAŞ ÜSTÜNE 1000 LİRA BAYRAM HARÇLIĞI… Kurban bayramında herkesin cebi para ile dolacak! İşte kurban bayramı harçlık başvuru şartları ve ödeme tarihleri

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kurban Bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi hanelere yönelik Kurban Bayramı harçlığı verilecek. Bu yıl da geleneksel hale gelen bayram öncesi harçlık ödemesi için açıklama yapıldı. Başvurular, e-Devlet üzerinden gerçekleştirilecek ve harçlık miktarı kişi başına ödenecek.

VATANDAŞLARA MÜJDE VERİLDİ 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, resmi internet sitesi ve sosyal medya hesapları aracılığıyla başvuruların başladığını duyurdu. Kurban Bayramı'na kadar geri sayım devam ederken, vatandaşlara bu müjde verildi.

KARŞILIKSIZ VE GERİ ÖDEMESİZ OLACAK 

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından vatandaşlara büyük bir müjde verildi. Ramazan Bayramı öncesinde olduğu gibi bu yıl da bayram harçlığı verileceği duyuruldu. Aile Bakanlığı, Kurban Bayramı öncesinde başvuru yapanlara özel bir harçlık ödemesi yapacak. Bu harçlık tamamen karşılıksız ve geri ödemesiz olacak. Ayrıca, Kurban Bayramı harçlığının miktarı da belirlendi. Peki, Aile Bakanlığı'nın Kurban Bayramı harçlığı için başvuru şartları neler? 2023 yılında Kurban Bayramı harçlığı ne kadar olacak?

KURBAN BAYRAMI HARÇLIĞI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, her ay milyonlarca hane için sosyal yardım imkanı sağlamaktadır. Bu düzenli yardımların yanı sıra, özel günler için yapılan yardımlar da bulunmaktadır. Bunlardan biri de Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen Kurban Bayramı harçlığıdır. Aile Bakanlığı, bugün yaptığı duyuruyla birlikte bayram harçlığı başvurularının başladığını duyurdu.

BAŞVURULARINIZI E- DEVLET ÜZERİNDEN YAPABİLİRSİNİZ 

Kurban Bayramı öncesinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilecek olan bayram harçlığı için başvuru süreci detayları açıklandı. Başvuruları yapmak isteyenler, e-Devlet üzerinden TC kimlik numarası ve şifreleriyle giriş yaparak "Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama ve Başvuru" bölümüne yönlendirilecek ve burada bulunan başvuru formunu doldurabilecekler. Başvurunun sonucunu da aynı platform üzerinden takip etmek mümkün olacak. Başvuru sonuçları genellikle 10 gün içinde açıklanmaktadır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!